نقد پکیج: اولین سایت نقد و بررسی دوره های آموزشی

بهترین کتاب های هک و امنیت 2023

عکس هکرها

مقدمه

در این مقاله به معرفی بهترین کتاب ها با موضوع هک و امنیت می پردازیم. کتاب های معرفی شده بر اساس آمارهای رسمی می باشند و بیشتر کتاب های معرفی شده بیشترین فروش را در سایت آمازون داشته اند. 

The Basics of Hacking and Penetration Testing – Patrick Engebretson

اگر نمی دانید از کجا برای هک شروع کنید, این کتاب می تواند به شما کمک زیادی کند. نویسنده بخش های مختلفی از کالی لینوکس را آموزش می دهد. همچنین با ابزار هایی مثل nmap،Netcat و مثال هایی از مهندسی اجتماعی کار می شود. 

توضیحات آن طبقه بندی شده است و قدم به قدم مراحل توضیح داده می شود. از مزایای این کتاب می توان به مفهومی بودن آن اشاره کرد. نویسنده، تنها به توضیح ساده بسنده نکرده و تمام مراحل با جزئیات خوبی بیان شده است. 

همچنین مثال های زیادی از مفاهیم مختلف کار شده و در انتهای هر فصل تمریناتی برای شما آمده است که انجام دادن آنها پیشنهاد می شود. از آن بهتر ، منابع مختلفی برای هر موضوع اشاره شده و میتوانید اطلاعات خودتان را در آن مورد بیشتر کنید. 

The Web Application Hacker’s Handbook: Finding and Exploiting Security Flaws

به جرئت میتوان گفت یکی از بهترین و محبوب ترین کتاب ها در حوزه هک و امنیت وب ، این کتاب است. نویسنده به خوبی آسیب پذیری های مختلف وب را معرفی و آن را توضیح می دهد.همچنین شامل مثال ها و سناریوهایی از دنیای واقعی است و به خوبی می توانید موضوعات مورد نظر خودتان را یاد بگیرید. 

بهتر است برای خواندن این کتاب ، کمی با برنامه نویسی و مفاهیم آن آشنا باشید. اما اگر این طور نیست نگران نباشید. شما همچنان می توانید از مفاهیم آن به خوبی استفاده کنید.

این کتاب هم به افراد مبتدی وهم به افراد متوسط پیشنهاد می شود. در واقع شما با یک source یا منبع مواجه هستید که همه هکرها حداقل یک بار باید آن را خوانده باشند. 

همچنین مطالعه کنید : چگونه هکر بشوم ؟ حقیقت ماجرا 2023

 

BackTrack 5 Wireless Penetration Testing Beginner’s Guide by Vivek Ramachandran

اگر کتابی می خواهید که در حوزه هک وای فای باشد, کتاب BackTrack 5 Wireless Penetration Testing Beginner’s Guide می تواند به شما کمک زیادی کند. هر چند سیستم عامل کالی لینوکس جای  backtrack را گرفته است، اما مطالب این کتاب ارزش خواندن را دارد. نویسنده شما را با پروتکل های این حوزه آشنا می کند و توضیح می دهد که چگونه می توان آنها را دور زد.

همچنین شما می توانید از کوییزهایی که در کتاب قرار داده شده، برای محک زدن علم خودتان استفاده کنید. 

 Hacking: The Art of Exploitation by Jon Erickson

کتاب the art of exploitation متفاوت از دیگر کتاب های این حوزه است. این کتاب شما را تشویق به پایه قوی می کند. در واقع از شما می خواهد تا بدانید در طول مراحلی که یک عملیات هک اتفاق می افتد، پشت صحنه چه خبر است. 

اما اشتباه نکنید، این کتاب فقط به بررسی تئوری نپرداخته و مثال های عملی در دل خود آورده است. پیشنهاد می شود قبل از شروع ، با زبان های c، python و لایه های شبکه آشنا باشید. 

این کتاب جزو کتاب های سنگین هک و امنیت به حساب می آید، سعی کنید زمان زیادی برای آن در نظر بگیرید.

همچنین مطالعه کنید : بالابردن امنیت وردپرس

 

 Penetration Testing – A Hands-On Introduction to Hacking

کتاب تست نفوذ به شما کمک می کند تا تمام مراحلی که باید به عنوان یک نفوذگر طی کنید، آشنا شوید. نویسنده مثال های زیادی برای شما آماده کرده تا بیشتر با مفاهیم ارتباط برقرار کنید. بنابراین بعد از اتمام این منبع ، متوجه می شوید چگونه رمز ها کرک می شوند، ابزار ها چگونه کار می کنند و آسیب پذیری های یک شبکه چیست؟

این کتاب هم به افراد مبتدی و هم به افرادی که با مسائل هک و امنیت آشنا هستند، پیشنهاد می شود. 

Advanced Penetration Testing: Hacking the world’s most Secure Networks

کتاب پیشرفته تست نفوذ ، به شما کمک می کند تا مانند یک هکر حرفه ای فکر کنید. نویسنده از سناریو های پیچیده برای مثال های خود بکار برده است. پیشنهاد می شود قبل از مطالعه، حتما با زبان های java، javascript و…  کار کرده باشید. این کتاب شما را با ابزارهای اسکن و کتابخانه های مختلف زبان های اشاره شده، آشنا می کند. خوبی این منبع این است که مطالب آن ، به شکل داستان بیان می شود. اما به صورت تکنیکی! 

اگر می خواهید شغلی در زمینه تست نفوذ داشته باشید ، این کتاب را به لیست خود اضافه کنید.

The Hacker Playbook 2

یکی از بهترین کتاب های عملی در حوزه هک است. اگر قرار باشد از بین تمام کتاب ها، بهترین مثال ها و سناریوهای عملی انتخاب شود، نام این کتاب می درخشد. نویسنده شما را در تمامی مراحل کمک می کند و به شما یاد می دهد چگونه با ابزارهای مختلف حمله کنید. یادتان باشد این کتاب کمتر از کتاب های دیگر ، به موضوعات تئوری و مفهومی می پردازد و بیشتر حرف عمل است! برخی از سرفصل های این کتاب :

How to set up a Windows VM

Binary Exploitation

Working with vulnerable VMs

Working with password lists

Active Directory discovery

Vulnerability scanning

Web application scanning

Exploiting scanner findings

Scripting

Manual web application findings

Attacking domain controllers

Social engineering

همچنین این کتاب شامل نسخه سوم یعنی The Hacker Playbook 3 می باشد که ورژن پیچیده تر و بروزتر کتاب قبلی است. شما با این منبع با حملات sql و xss نیز آشنا می شوید. پیشنهاد می شود ابتدا به نسخه دوم و سپس نسخه سوم بپردازید. 

Linux Basics for Hackers: Getting Started with Networking, Scripting, and Security in Kali

اگر کمی با حوزه هک اشنا باشید، می دانید که سیستم مورد علاقه هکرها لینوکس است. لینوکس به دلیل ابزارها و سرعت خوبی که به هکرها می دهد، بسیار محبوب است. پس چه خوب اگر کتابی مطالعه کنید تا لینوکس را به شما یاد بدهد،ولی هدف اصلی آن لینوکس با طعم هک باشد. سیستم استفاده شده در این کتاب کالی لینوکس است. پیشنهاد میکنیم حتما حداقل یکبار این کتاب را مطالعه کنید. 

همچنین مطالعه کنید : نقد و بررسی دوره آموزش لینوکس lpic1

خلاصه 

در این مقاله به معرفی بهترین کتاب ها در حوزه هک پرداختیم. بیشتر دوره های آموزشی هک در ایران ، منبعشان همین کتاب ها است! فکر میکنم تا به الان متوجه شدید،در این راه طولانی، چه بخواهید چه نخواهید ، باید با زبان انگلیسی آشنا باشید.

برای دانلود کتاب های اشاره شده و دانلود کتاب های هک و امنیت به صورت pdf رایگان به سایت pdfdrive مراجعه کنید. (با قندشکن)

نقدهای مرتبط

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
درباره ما

اولین سایت نقد و بررسی دوره های آموزشی

به اشتراک‌گذاری نوشته
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
تبلیغات
تبلیغات
گالری ما