نقد پکیج: اولین سایت نقد و بررسی دوره های آموزشی

چگونه در کنکور موفق شویم؟ حقیقت ماجرا 2023

عکس جلسه کنکور

مقدمه

مطلب این مقاله مانند سایت های دیگر نیست. قرار نیست ما به شما بگوییم چگونه تست بزنید و چگونه پشتکار داشته باشید. بیایید کمی با واقعیت ماجرا آشنا شویم. در این مقاله به تمام مواردی که نیاز هست تا در کنکور موفق شوید ، اشاره می کنیم. 

دبیرستان

بذارید خیالتان را راحت کنم. اگر در دبیرستان دولتی درس می خوانید ، قید دانشگاه های دولتی را بزنید. سال گذشته قبولی های کنکور برای دانشگاه های دولتی 0.01 درصد بود ! با خودتان فکر کنید از بین تمامی قبولی های کنکور باید این چنین رقابتی داشته باشید تا خودتان را از بقیه جدا کنید. 

بنابراین سعی کنید برای دبیرستان های نمونه دولتی ، غیر انتفاعی و سمپاد اقدام کنید. آیا این موضوع آنقدر جدی است؟ بله. در این دبیرستان های غیردولتی هدف معلمان این است تا به شما علاوه بر درس دادن به صورت تشریحی ، تست هم کار شود. 

دغدغه آنها یاد دادن موضوع درسی نیست. دغدغه آنها رتبه بالاتر دانش آموزان است تا در نهایت اعتبار آن دبیرستان بیشتر شود.

همچنین مطالعه کنید : آیا دانشگاه بروم یا نه ؟ حقیقت چیست؟

کتاب

در طول سال تحصیلی، باید تست بزنید. این عمل نیازمند کتاب هایی مخصوص با این قصد است. کتاب های معروف این حوزه مربوط به انتشارات خیلی سبز، گاج و قلمچی است. واقعیت این است که بدون داشتن این کتاب ها و کار کردن روی آنها، نابینا وارد جلسه کنکور می شوید. 

قلمچی و یا گاج 

تنها کتاب ها کافی نیستند و نیاز است تا در دوره هایی شرکت کنید که به صورت منظم ،آزمون هایی برای شما برگزار می کنند. این آزمون ها فضای کنکور را شبیه سازی می کنند. سبک این آزمون ها هم بر اساس سبک خود کنکور است و باعث می شود شما از قبل با آن آشنا شوید. 

قلمچی شرکت کنم یا گاج ؟ بیشتر دانش آموزان از آزمون های قلمچی استفاده می کنند. زیرا سطح آزمون های گاج ذاتا بالاتر است و ممکن است خیلی ها در این راه نا امید شوند! در حالی که آزمون های قلمچی مناسب تر و نزدیک تر به خود کنکور است. 

دوره آموزش

اگر فکر کرده اید با کتاب ها و آزمون ها می توانید کنکور را ببندید، اشتباه می کنید. دوره های آموزشی کنکور وجود دارد تا تکنیک های تست زنی به شما آموزش داده شود. در این دوره ها معمولا از روش های عجیب و غریبی استفاده می شود و برای سبک های مختلف سوالات ، یک الگو معرفی می کنند. با توجه به این الگو ها شما می توانید سوالاتی که یک ربع زمان می برد در 1 دقیقه پاسخ دهید. 

همچنین مطالعه کنید : چگونه هکر بشوم؟ 2023

پول

داشتن پول از ضروریات تمام این مسائل است. شهریه تعیین شده برای دبیرستان های نمونه دولتی بین 100 دلار تا 300 دلار می باشد.(به دلیل نوسان قیمت ها و تورم کشور از نرخ دلار استفاده می کنیم) نرخ مدارس غیر انتفاعی هم بین 100 دلار تا 900 دلار است. البته این نرخ تعیین شده دولت است و ممکن است برخی دبیرستان ها فراتر از این حرف ها شهریه دریافت کنند. یعنی برای ارزانترین دبیرستان نمونه دولتی در طول سه سال 300 دلار و برای گران ترین 2700 دلار در نظر بگیرید. 

مسئله بعدی کتاب است. کتاب های مخصوص کنکور و تست زنی به طور میانگین 5.5 دلار قیمت دارد. برای دروس کنکور 9 درس به صورت میانگین در نظر میگیریم. در سه سال یعنی دهم ، یازدهم و دوازدهم 135 دلار باید هزینه کنید. 

آزمون های آزمایشی کنکور هم هزینه های خود را دارد.شما مجبور هستید سالانه برای تمام آزمون ها به طور میانگین 50 دلار هزینه کنید. یعنی 150 دلار در طول سه سال. 

برای دوره های آموزشی کنکور مثل حرف آخر و ونوس هم باید هزینه ای کنار بگذارید. برای یادگیری هر سه سال حدود 300-450 دلار باید خرج کنید.

در کل برای دریافت بهترین آموزش در طول سال های دهم،یازدهم و دوازدهم هزینه ای معادل 3435 دلار محتمل می شوید. به طور میانگین این هزینه را 2685 دلار در نظر بگیرید. 

در واقع باید سالانه 895 دلار و ماهانه 75 دلار هزینه کنید.(میانگین) همچنین حقوق یک پدر معمولی ایرانی 375 دلار در ماه است. 125 دلار کرایه خانه ، 175 دلار خورد و خوراک و 75 دلار هزینه های جانبی است. می بینید؟ چیزی باقی نماند. و به همین سادگی میلیون ها دانش آموز خط می خورند. 

هیچ وقت یادم نمی رود. در طول سال تحصیلی خودم در دبیرستان ، دوستم یک کلیپ از معلم فیزیک موسسه x که دوره های آموزشی کنکور را می فروخت ، نشان داد. مدرس توضیح میداد که دیدن این فیلم های آموزشی بدون پرداخت هزینه های آن حرام و دزدی است که قابل درک است. اما در ادامه گفت : 

” اگر پولش را دارید که باید پرداخت کنید تا در کنکور موفق شوید, اگر ندارید خب نخرید به جاش آینده خودتون خراب میشه”

خلاصه

در این مقاله به موضوعاتی پرداختیم که ممکن است هر سایتی راجب آن صحبت نکند. اگر در مدرسه دولتی درس می خوانید، کارتان بسیار بسیار سخت خواهد بود.

اگر از پس هزینه ها بر نمی آیید ، تقریبا بی خیال ماجرا بشوید. یادتان باشد ، فقط کتاب یا فقط قلمچی یا اصلا هر دو کمکی به شما نمی کند. برای قبول شدن در دانشگاه های دولتی دبیرستان خوب ، کتاب های تست ، دوره های آموزشی و آزمون های آزمایشی کنکور از ضروریات تمام این ماجرا است. 

به جرئت می توانم بگویم اگر یکی از این مورد ها را نمی توانید به اجرا دربیاورید، حداقل قید دانشگاه های دولتی را بزنید ، هدفتان دانشگاه های آزاد خوب باشد. 

 

نظر شما چیست ؟ آیا حرف های بنده درست هست یا باهاش مخالف هستید؟ چرا؟

نقدهای مرتبط

20 فرمول فروش سارا عبدی

دوره بیست فرمول سارا عبدی

سلام من داشتم ویدیو نقد پکیج خانم پریسا افشاری رو میدیدم یهو یه تیکه از مثالی که زده بودن دیدم عین دوره بیست فرمول سارا

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
درباره ما

اولین سایت نقد و بررسی دوره های آموزشی

به اشتراک‌گذاری نوشته
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
تبلیغات
تبلیغات
گالری ما