نقد پکیج: اولین سایت نقد و بررسی دوره های آموزشی

چگونه پولدار بشوم؟ حقیقت ماجرا در سال 2023

elon musk smile

مقدمه

در این مقاله به این موضوع می پردازیم که چگونه پولدار شویم ؟ و به موضوعاتی می پردازیم که هر سایتی این اطلاعات را در اختیار شما نمی گذارند. 

درآمد ثابت 

دوستان ، خواهران ، برادران بیایید با هم صادق باشیم. یکم ذهنیت خودتان را تغییر بدهید. با درآمد ثابت در هیچ جای جهان شما ثروتمند نمی شوید. این یک حقیقت است. در حال حاضر میانگین درآمد ثابت یک مرد ایرانی 375 دلار به صورت ماهانه است.میانگین حقوق آمریکایی ها سالانه 40000 و ماهانه 3300 دلار است.

هر دوی این فرد برای خرید یک ماشین 100,000 دلاری به زحمت زیادی می افتند. برای یک فرد آمریکایی بدون در نظر گرفتن خورد و خوراک 30 سال و برای یک فرد ایرانی 266 سال طول می کشد. 

دلیل اینکه فرد ایرانی 266 سال باید زحمت بکشد ، فاکتور اقتصادی است. اما فرد آمریکایی هم باید 30 سال کار کند که باز هم سال های زیادی است! به شرطی که در طول زندگی فتوسنتز کند. 

میانگین حقوق دکترهای ایرانی را 2500 دلار در نظر بگیریم. این دفعه شما حساب کنید، چه قدر باید یک فرد ایرانی کار کند تا یک ماشین 100,000 دلاری خریداری کند؟

 شاید مبلغ 100,000 دلار برای مهندسان و دکتران آمریکا چیزی نباشد.(میانگین حقوق دکترهای آمریکا سالانه 200,000 دلار است) اما نظرتان راجب یک ماشین یک میلیون دلاری چیست؟ آیا صاحب این ماشین ها هم دکتر و مهندس هستند ؟ با در نظر گرفتن تمام خرج و مخارج باز هم 10-15 سال طول می کشد تا دکترهای آمریکا یک ماشین 1 میلیون دلاری بخرند. در حالی که می بینیم یک فرد 23 ساله صاحب ماشین 2 میلیون دلاری است. 

پس چه فرد موفقی باشید و چه فرد ناموفق ، درآمد ثابت شما را پولدار پولدار نمی کند. حتی اگر دکتر و مهندس هستید شما پولدار نیستید. چه در خارج و چه در ایران !

زمان

علاوه بر فاکتور بالا که اشاره شد، فاکتور زمان هم مطرح است. اتفاقا زمان از داشتن یک ماشین یک میلیون دلاری ارزشش بسیار بیشتر است.

فرد پولدار فردی است که زمانش در دست خودش است. به نظرتان دکتر و مهندسان چه در خارج چه در ایران روز چهارشنبه ساعت 5 بعد از ظهر می توانند مشغول خوش گذرانی با دوستان خود باشند؟ 

در حالی که افرادی هستند که سالی 20 بار سفر به کشورهای مختلف دارند. در عین حال بدون کار کردن در حال درآمدزایی هستند… 

پس بدانید اگر درآمد ثابت دارید, چه کارگر هستید، چه کارمند و چه دکتر و مهندس ، شما ثروتمند نیستید. زیرا همچنان برده زمان و کار کردن برای دیگران هستید. 

جالب است که بخوانید : چگونه در کنکور موفق شویم ؟ 2023

رسیک کردن 

بنابراین چه کار کنید؟ افراد ثروتمند برای پول کار نمی کنند، پول برای آنها کار می کند. آن ها در حالی که در ساحل قدم می زنند ، سرمایه گذاریشان در شرکت x سود می دهد. یا شرکتی که آنها یک سال پیش زده اند ، کارمندانشان در حال کار کردن برای او هستند. شاید از خودتان بپرسید خب من پول ندارم ، پس چجوری پولم برای من کار کند؟ مسئله ریسک کردن است. شما می توانید بخش کوچکی از مسئله پول را با یک شغل درآمد ثابت در بیاورید. منظورمان این است که 5 سال یا بیشتر دنبال درآمد ثابت نباشید. در عوض مدتی کار کنید تا سرمایه ای برای شروع داشته باشید.

مشکل شما این است که با درآمدی که از حقوق ثابت خود بدست می آورید ، شروع به خرید ماشین جدیدتر ، موبایل جدیدتر و یا لوازم پر زرق و برق می کنید. در عین حال شکایت دارید که چرا پولدار نیستید. شما به جای سرمایه گذاری آن را خرج چیزهایی می کنید که به شما پولی بر نمی گرداند. اصلی که همه ی ثروتمندان خلاف آن را انجام می دهند. 

شما حتما در ذهن خود با توجه به پیش زمینه ای که دارید ، ایده ای برای کسب و کار دارید. منتها می ترسید. می ترسید که جواب ندهد. می ترسید که سرمایه تان به باد برود. اما بدانید تنها راه ثروتمند شدن ریسک کردن است. 

اصلا فلسفه اینکه درآمد ثابت نداشته باشید ، همین است ، ریسک کنید. اگر تحمل ریسک کردن را ندارید ، پس از درد بی پولی صحبت نکنید. 

حتما هم لازم نیست شرکت بزرگی بزنید، مغازه زدن در حد پیش زمینه ی خود شروع خوبی است. اگر چیزی راجب سرمایه گذاری در شرکت ها می دانید، باز هم خوب است.

اگر در حال حاضر مشغول شغلی هستید ، نیازی نیست فردا استعفا بدهید. تا زمانی که کسب و کارتان درآمدزایی نداشته است ، مشغول شغلتان هم باشید. این بهترین راه برای کم کردن ریسک است. 

همچنین بخوانید : نقد و بررسی دوره آموزش رایگان سئو از ابزار وردپرس

سرمایه گذاری در خود 

منظورم از سرمایه گذاری در خودتان ، این نیست که فردا همه ی دوره های آموزشی ایران را بخرید. یا تمام کتاب های جهان را بخوانید. 

منظورم این است که یک مهارت را انتخاب کنید و سعی کنید در آن خودتان را تقویت کنید. اما در کنار آن در فروشندگی و صحبت کردن خودتان را ارتقا بدهید. شما هر کسی برای خودتان شوید ، باید محصول یا خدمتی که انجام می دهید را بفروشید. پس این مهارت شوخی بردار نیست. شما بهترین نویسنده جهان باشید ولی نتوانید کتابتان را بفروشید ، چه فایده ای دارد.خواهش میکنم مهارت فروشندگی را جدی بگیرید. 

همچنین از کتاب ها و دوره های انگیزشی دوری کنید. من اسم این سبک از کتاب و دوره ها را پ*ر*ن انگیزشی می گذارم. زیرا با دیدن این دوره ها نهایت یک هفته حس شور و هیجان دارید. اما برای من جالب است که این افراد برای داشتن پول نیاز به انگیزه دارند. 

آیا خود داشتن پول انگیزه کافی نیست؟ اینکه هرشب شرمنده خانواده خود نشوید، آزادی مالی داشته باشید ، اعتبار داشته باشید و …. نیاز به انگیزه دارد؟ 

در نهایت توصیه من دوری از دوستان فعلی تان است. اگر کسی هستید که تا آخر این مقاله را خوانده اید، باید به فکر جدا شدن از دوستانتان باشید. 

دوستان شما کسانی هستند که شخصیت شما را تشکیل می دهند. سعی کنید با افرادی باشید ، که با شما هم مسیر هستند. اگر دوستانی دارید که با هر قدم شما به سمت پیشرفت شما را مسخره می کنند، از آنها دوری کنید. 

خلاصه 

  • بی خیال درآمد ثابت شوید 
  • رسیک کنید 
  • روی خودتان سرمایه گذاری کنید 
  • دوست های مناسب پیدا کنید 

 

نظر شما چیست ؟ حرف های من درست هست یا خیالی بیش نیست؟

نقدهای مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
درباره ما

اولین سایت نقد و بررسی دوره های آموزشی

به اشتراک‌گذاری نوشته
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
تبلیغات
تبلیغات
گالری ما