نقد پکیج: اولین سایت نقد و بررسی دوره های آموزشی

چگونه در برنامه نویسی موفق شوم؟(حقیقت) 2023

عکس موفقیت

برای برنامه نویس حرفه ای شدن چه چیزهایی نیاز دارید ؟ 

مهارتی که توجه زیادی باید به آن کنید ، زبان انگلیسی است. اگر راحت تر به شما بگویم پایه ی یادگیری برنامه نویسی زبان انگلیسی می باشد و تمام برنامه نویسان سراسر جهان با این موضوع موافق هستند.

ذات برنامه نویسی حل مسئله و مشکلات است ، بنابراین برای حل این موارد باید از کسی کمک بگیریم. اما هیچ کس وجود ندارد که لحظه به لحظه و روز به روز در کنار شما باشد تا ایرادات شما را برطرف کند. 

برای همین شما نیاز به یادگیری زبان انگلیسی در سطح متوسط یا کمی بیشتر دارید.(upper intermediate)برای یافتن مشکلات خود باید از گوگل کمک بگیرید و مطمئن باشید منابع کاملی به زبان فارسی برای حل ایرادات شما وجود ندارد. در نتیجه حتما آموزش مهارت سرچ کردن و زبان انگلیسی را بگذرانید.بدون این دو مورد شما همانند بدنی هستید که نمی تواند راه برود. 

همچنین مطالعه کنید : نقد و بررسی دوره آموزش CEH جادی | مکتب خونه

آیا برای برنامه نویس شدن نیاز به مدرک دانشگاه دارم؟

سایت های زیادی وجود دارند که راجب این مورد بحث کرده اند. اما به طور کلی داشتن مدرک تحصیلی در رابطه با برنامه نویسی یک مزیت به حساب می آید اما ضروری نیست. منتها در نظر داشته باشید قرار نیست به راحتی با کسی که مدرک دانشگاهی دارد و هم سطح شما است رقابت کنید.زیرا آن شخص در اولویت قرار دارد.

دوره آموزشی 

اولین چیزی که برای یادگرفتن برنامه نویسی به ذهن هر کس می آید ، دوره های برنامه نویسی است. این قدم برای کسانی که می خواهند برای اولین بار برنامه نویسی کنند منطقی است چون اول این راه برخی مسائل باید برای دانشجو شفاف شود. 

دوره های آموزشی زیادی وجود دارد که می تواند شما را در این مسیر کمک کند، اما سعی کنید در ابتدا خوب برای انتخاب دوره تحقیق کنید تا از سردرگمی های اولیه رها شوید. 

بوت کمپ و کارآموزی 

پس از گذراندن کامل یک دوره آموزشی و همچنین تمرین های فراوان باید تجربه عملی پیدا کنید. در این مورد دو راه پیش رو دارید : بوت کمپ و کارآموزی. 

مفهوم کارآموزی واضح است ، شما به عنوان کارآموز برنامه نویسی استخدام می شوید. هدف شما از این دوره دریافت تجربه عملی است و درآمد خاصی ندارید. 

بوت کمپ ها دوره های فشرده عملی هستند که شرکت های مختلف برگزار می کنند.خوبی این دوره ها این است که با جنبه کلی کار کردن در یک شرکت آشنا می شوید و برخی از این شرکت ها قول استخدام شدن شما را هم می دهند.(اما تا مدتی باید حقوق خود را با آنها تقسیم کنید) یکی از آنها مکتب شریف است.

در کارآموزی کمپانی ها معمولا وظیفه خاصی به شما سپرده می شود و فقط با جنبه محدودی از کار کردن در شرکت ها آشنا می شوید. به طور کلی بوت کمپ ها بیشتر از کارآموزی توصیه می شوند به شرطی که قول استخدام شما را هم بدهند.  

همچنین مطالعه کنید : تمام نقد و بررسی های انجام شده با موضوع برنامه نویسی

برنامه نویسی نیاز به صبر دارد

صبر ایوب از جمله مواردی است که خیلی باید به آن توجه کنید. در یادگیری برنامه نویسی ممکن است به مواردی رو به رو شوید که روزها وقتتان را بگیرد تا تنها متوجه شوید مشکل از کجاست و بازه زمانی دیگری را صرف کنید تا آن ایراد برطرف شود. 

تمرین کلید تمام ماجرا است ، برای یادگیری کامل برنامه نویسی نیاز است تا روزانه حداقل 8 ساعت تمرین و مطالعه مکرر داشته باشید. اگر این تایم را ندارید تا سال های زیادی درگیر خواهید بود. 

همچنین ضروری است تا در این شغل دائما در حال یادگیری باشید و این موضوع به هیچ عنوان اختیاری نیست. با ورود به دنیای تکنولوژی بدانید که هر روز با موارد جدیدی رو به رو می شوید و نیاز است تا خودتان را به همراه این علم جلو ببرید. 

آیا با برنامه نویسی پولدار می شوم؟

حقوق اولیه یک برنامه نویس در ایران بین 125 دلار تا 375 دلار است. توجه داشته باشید برای دریافت حقوق 375 دلاری باید به عنوان برنامه نویس بی تجربه مهارت بالایی داشته باشید. پس از سه سال تجربه بین 500 دلار تا 625 دلار و پس از شش سال تجربه به طور میانگین 1250 دلار در ماه می توانید درآمد داشته باشید.

درمورد کم و یا زیاد بودن درآمد یک برنامه نویس باید بدانید که در آمریکا میانگین درآمد یک برنامه نویس با تجربه 6500 دلار است ، پس متوجه باشید که برنامه نویسی در ایران درآمد چشمگیری ندارد و این یک حقیقت است. برای دریافت درآمد بالاتر باید دست به کار شوید و شرکت خودتان را افتتاح کنید. 

خلاصه 

برنامه نویس بودن هیچ وقت آسان نیست ، درست است زبان هایی مثل پایتون وجود دارد که یادگیری آنها آسان است اما مسلط شدن به همین زبان نیاز به سپری کردن مدت زمان زیادی است. برای اینکه برنامه نویس حرفه ای شوید بدانید : 

  • بعد از مادرتان ، باید عاشق یادگیری باشید. 
  • صبر زیادی داشته باشید. 
  • مهارت حل مسئله خود را تقویت کنید. 
  • برای داشتن درآمد زیاد به فکر کسب و کار خود باشید.

نقدهای مرتبط

عکس لینوکس linux

بهترین کتاب های آموزش لینوکس 2023

مقدمه اگر فکر می کنید تنها با دیدن دوره های آموزشی ، لینوکس را تماما یاد گرفته اید ، سخت در اشتباه هستید. توصیه می

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
درباره ما

اولین سایت نقد و بررسی دوره های آموزشی

به اشتراک‌گذاری نوشته
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
تبلیغات
تبلیغات
گالری ما