نقد پکیج: اولین سایت نقد و بررسی دوره های آموزشی

6 تا برترین کتاب های پولدار شدن و موفقیت 2023

من پولدارم!

مقدمه 

در این مقاله به بررسی 6 کتاب بسیار معروف می پردازیم. این کتاب ها به شما نشان می دهند که چگونه می توانید ثروتمند شوید. بیشتر کتاب های اشاره شده انگیزشی نیستند. همچنین به حاشیه نمی پردازند ، بلکه راه واقعی و طرز فکر کردن راجب پول را به شما یاد می دهند. توصیه می کنیم به تک تک کلمات این ها عمل کنید. 

پدر پولدار پدر فقیر 

نویسنده پدر پولدار ، پدر فقیر آقای رابرت کیوساکی است. این کتاب جزو بهترین کتاب های کسب ثروت است. در واقع اکثر ثروتمندان جهان خواندن آن را پیشنهاد کرده اند. 

پدر پولدار پدر فقیر شامل داستان رابرت کیوساکی است. او به خوانندگان دو پدر را معرفی می کند. پدر واقعی خود که بسیار فقیر است. پدر دوستش که او را پدر پولدار خود خطاب می کند. در این راه او به ما نشان می دهد که طرز فکر کردن پدر پولدار با پدر فقیر چه قدر متفاوت است. 

مهم ترین درسی که دریافت می کنید:

“اگر می خواهید پولدار شوید ، دنبال درآمد ثابت نباشید و اجازه بدهید پول برای شما مانند برده کار کند و نه برعکس”

همچنین مطالعه کنید : چگونه پولدار شوم؟ حقیقت ماجرا 2023

ثروتمندترین مرد بابل

یکی دیگر از بهترین کتاب ها در حوزه ثروتمند شدن کتاب ثروتمندترین مرد بابل است. نویسنده سعی کرده تا با استفاده از مثال های ساده مدیریت مالی را به ما نشان بدهد. یکی از مهم ترین درس های ثروتمندترین مرد بابل ، همان مفهوم کتاب پدر پولدار و پدر فقیر آقای رابرت کیوساکی است. اجازه بدهید پول برای شما کار کند.

یکی دیگر از درس های ثروتمندترین مرد بابل، پس انداز است. شخصا با این موضوع تا حدی مخالف هستم. استادان زیادی وجود دارند که پس انداز را راه درستی نمی بینند. آن ها ترجیح می دهند پولشان را تا حدی پس انداز و سپس سرمایه گذاری کنند.

چهار راه پولسازی

اثر دیگر آقای رابرت کیوساکی ، چهار راه پولسازی است. او در این کتاب افراد را به چهار دسته از نظر درآمد تقسیم می کند. همچنین توضیح میدهد که برای پولدار شدن بهتر است کدام یک از این دسته انسان ها باشیم. این چهار دسته عبارت اند از : 

  • کارمند 
  • فرد با تجارت کوچک 
  • فرد با تجارت بزرگ 
  • سرمایه گذار

پیشنهاد می کنم پس از پدر پولدار ، پدر فقیر این کتاب را حتما مطالعه کنید. 

نقد و بررسی دوره علم ثروت از امیر خلعتبری

بیاندیشد و ثروتمند شوید

برعکس کتاب های قبلی اشاره شده ، کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید از ادبیات انگیزشی استفاده کرده است. جالب است بدانید این کتاب مربوط به 100 سال پیش است و تاکنون چاپ می شود.

دلیل محبوبیت بیاندیشید و ثروتمند شوید مصاحبه با 500 فرد ثروتمند جهان در طول 20 سال است. تمام نقاط مشترک این 500 نفر به صورت نتیجه در این کتاب قرار گرفته است. 

نویسنده سعی کرده تا طرز فکر راجب ثروتمند شدن دیگران را تغییر دهد. البته اگر ذاتا از کتاب های انگیزشی خوشتان نمی آید ، خواندن آن را کنار بگذارید. 

کتاب قدرت عادت 

نویسنده قدرت عادت به چگونگی تشکیل یک عادت می پردازد. خوبی این اثر این است که شکل انگیزشی ندارد و بر اساس مطالعات دقیق و واقعی است. منتها حجم آن بسیار بالاتر از چیزی است که نیاز است. در برخی از موارد به راحتی می توانید بعضی از پاراگراف ها را حذف کنید و  تغییری متوجه نشوید. 

اما اجازه ندهید این ایراد شما را از خواندنش دور نگه دارد. مطالب این کتاب باعث می شود تا از عادات بد دوری کنید و عادت های مفید را بسازید. 

كتاب اثر مركب

 اثر مرکب عادت های کوچکی را به شما معرفی می کند که باعث می شود به موفقیت برسید. این عادت ها هرچند کوچک اما بسیار موثر خواهد بود. منتها محتوای این کتاب بیشتر شکل انگیزشی به خود گرفته است. اگر ذاتا با محتوای انگیزشی نمی توانید ارتباط برقرار کنید،اثر مرکب مناسب شما نیست. 

همچنین مطالعه کنید : چرا دیگران باید توسط شما رهبری شوند؟ 

خلاصه 

در این مقاله به بررسی 6 کتاب با موضوع ثروتمند شدن پرداختیم. جالب است بدانید بسیاری از دوره های ثروتمند شدن و موفقیت در ایران ، از همین کتاب های اشاره شده الهام میگیرند. به شما قول میدهم با خواندن این موارد نیازی به دوره های آموزشی “پولدار شوید” نیازی ندارید. 

نقدهای مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
درباره ما

اولین سایت نقد و بررسی دوره های آموزشی

به اشتراک‌گذاری نوشته
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
تبلیغات
تبلیغات
گالری ما