نقد پکیج: اولین سایت نقد و بررسی دوره های آموزشی

10 حقیقت که باید راجب دارک وب بدانید(هر کسی نمیدونه)

عکس جادوگر در تاریکی

مقدمه

حتما راجب دارک وب شنیده اید. جایی که سایت های مختلفی برای انواع خلاف ،اشتراک گذاری محتوای نامناسب ، خرید و فروش مواد مخدر و … است. اما دارک وب فقط شامل این موارد نمی شود و ناحیه های دیگری نیز وجود دارد که آنقدرها هم ترسناک نیست. در این مقاله به بررسی 10 حقایقی می پردازیم که باید راجب دارک وب بدانید. 

سایت های دارک وب هر روز بیشتر می شوند

مقاله ای در سال 2015 از شرکتی به نام Recorded Future منتشر شد که به بررسی ارتباط بین وب و دارک وب می پردازد.در این مقاله اشاره می شود که مسیر سایت های dark web ، معمولا مسیری مانند سایت Pastebin را طی می کنند. این سایت در ابتدا به عنوان مکانی آسان برای آپلود کدهای طولانی یا متن در نظر گرفته شده بود ، اما اکنون جایی است که سایت های مختلف شبکه Tor ، برای چند روز یا چند ساعت به اشتراک گذاشته می شوند.درست است جست و جو در دارک وب به اندازه ی گوگل آسان نیست ، اما می توان اقداماتی مانند استفاده از این سایت انجام داد. 

آقای Daniel Smith محقق امنیتی تصویری را به اشتراک می گذارد و در این رابطه می گوید : این سایت شامل اسکریپت های اتوماتیکی است که هر روز به جست و جو می پردازد ، آدرس های جدید دارک وب را پیدا می کند و در نهایت در اینجا لیست می شوند.

همچنین مطالعه کنید : دوره رایگان دانشگاه هاستلرز اندرو تیت

خیلی از سایت های دارک وب خطری ندارند

آقای Matt Wilson محقق امنیتی در شرکت امنیتی BTB می گوید : خیلی از مردم در صورت دیدن این بخش از دارک وب ، تعجب خواهند کرد. در اینجا می توانید دستور آشپزی به همراه ویدیو به اشتراک بگذارید ، ایمیل ارسال کنید و حتی کتاب بخوانید.

دلایل مختلفی برای این کار وجود دارد ، بعضی افراد می خواهند احساس کنند در جامعه ای متفاوت قرار دارند ،از عادت های اینترنتی معمولی دوری کنند یا همان کارهای قدیمی خود را با روش های متفاوت انجام بدهند.

همچنین دارک وب فضایی است که ممکن است بخواهید محتوایی که در اینترنت آزاد کشورتان وجود ندارد ، دسترسی داشته باشید. در سال 2015 دولت چین دسترسی خیلی از VPN ها را توسط فایروالی به نام great firewall قطع کرد. در آن سال خیلی از مردمان چین وارد این فضا شدند تا در فضای امن با هم ارتباط داشته باشند.

آقای Smith اشاره می کند : در dark web می توانید سایت های مختلفی را پیدا کنید. برای مثال سایت خبری وجود دارد که تمام حملات گروه هکری Anonymous را در کنار مقاله های new york times منتشر می کند. جایی که اگر به اینترنت آزاد دسترسی ندارید ، آزادی برای شما فراهم شده است.

بعضی قسمت ها تنها با دعوتنامه ممکن است

البته dark web آنقدرها هم معصوم نیست . شما نمی توانید تنها مرورگر Tor خود را فعال کنید و به دنبال لیست پسوردهای ممکن برای وای فای همسایه تان باشید. بدست آوردن چنین اطلاعاتی در دارک وب سخت است. 

برای دسترسی به چنین اطلاعاتی نیاز به دعوت نامه دارید. اما چگونه چنین دعوت نامه هایی به شما ارسال می شود؟ معمولا برای وارد شدن به چنین گروه هایی باید از چندین مرحله عبور کنید. هدف این مراحل مطمئن شدن از شما است تا بدانند محقق امنیتی یا گروه های مشابه نیستید. 

همچنین معمولا باید سوابق مجرمانه خود را با این گروه به اشتراک بگذارید. این سوابق باید شامل مواردی باشد که یک محقق امنیتی از نظر قانونی نمی تواند انجام دهد.

همچنین مطالعه کنید : نقد و بررسی دوره آموزش کسب درآمد از متاورس | حسینی فاینانس

اعتماد سخت است

جالب است بدانید در دارک وب فضایی مانند مارکت پلیس وجود دارد. همانند دیجی کالا. جایی که می توانید نسبت به مواد مخدری که دریافت کرده اید ، نظر بدهید. اما این فضا روز به روز سخت تر قابل دسترسی می شود، چون نهادهای قانونی تلاش می کنند تا چنین مافیاهایی بزرگ نشوند. 

مارکت پلیس دارک وب مفهوم جالبی دارد. شما مواد مخدر یا هر خدماتی را دریافت می کنید ، سپس نظر خود را نسبت به آن در آنجا بیان می کنید. برای مثال پس از مصرف مواد مخدر ، می گویید که موادی که به دستتان رسیده ، واقعا خوب است یا ضرری به شما وارد کرده است. در این صورت خیلی از کلاهبرداری های دارک وب نابود می شود. 

اما همانطور که گفته شد ، نهادهای قانونی مثل FBI تلاش می کند تا چنین مارکت پلیس هایی قدرت نگیرند. در نتیجه کلاهبرداری در دارک وب رو به افزایش است ، زیرا جایی برای خواندن نقد و بررسی دیگران وجود ندارد.

نقد و بررسی ها ممکن است اشتباه باشند

هنوز هم سایت هایی وجود دارد که می توانید نظرات خودتان را راجب خدمات یا محصولی که دریافت کرده اید بنویسید . اما همیشه این نظرات درست نیستند. آقای smith می گوید : برای مثال با سایتی مواجه شده بودیم که مواد مخدر xanax را به فروش می رساند. 

در بررسی های به عمل آمده توسط محققان امنیتی ، این مواد مخدر شامل مواردی بود که مربوط به xanax نبود ! در واقع تولید کننده آن ، چیزهایی را به همراه آن مخلوط کرده بود که همان حس را به شما می داد اما بسیار خطرناک تر از حالت معمولی بود. 

همه نظرات مربوط به آن هم مثبت بود ، زیرا چیزی برای شکایت وجود نداشت. مواد به دستشان رسیده بود ، کیفیت خوبی داشت و همین مهم است.

همچنین مطالعه کنید : بهترین کتاب ها برای یادگیری لینوکس

دارک وب محصولات را به صورت عمده به فروشندگان محلی می رساند

در این فضا از اینترنت ، امکان خرید به صورت عمده نیز وجود دارد. بسیاری از گروه های مواد مخدر ، با استفاده از دارک وب واسطه را از بین می برند. آنها می توانند محصولات خود را در انبارها نگهداری کنند و هر زمان که بخواهند ، دست به توزیع بزنند.این موضوع اجازه می دهد تا فردی با دسترسی به دارک وب ، شروع به خرید عمده  کند و محصولات را به دست مشتریان محلی برساند. 

چرا نمی توان آدرس های دریافت را ردیابی کرد؟

آقای Smith راجب این مورد می گوید : اگر من فروشنده مواد مخدر باشم دوست ندارم آدرس ارسال و دریافت فاش شود. بنابراین محصولم را در آدرسی فیک توسط سرویسی ارسال می کنم ، سپس از همان آدرس توسط Uber به آدرس واقعی می فرستم. با این کار شناسایی عملیات تا حد زیادی مخفی می ماند. مخصوصا اگر مرسوله در شهرهای مختلف جا به جا شود!

همه چیز در دارک وب به صورت فیزیکی فروشی نیست

تا اینجا بیشتر بحث ما در این مقاله مربوط به مواد مخدر بود. اما این بخش از فضای اینترنت فقط به فروش محصولات فیزیکی نمی پردازد. اتفاقا در مواردی اینترنت فقط بخش اضافه ای است ، برای نمونه فروشنده اسلحه ترجیح میدهد با افرادی کار کند که آنها را از قبل می شناسد و فضای اینترنت جایی نیست که بتوان هدف را آشنایان قرار داد. 

در عوض جایی ایده آلی برای فروش exploits و آسیب پذیری های مختلف است. در این بخش قابلیت خرید آسیب پذیری هایی دارید که می توانید به سایت های مختلف حمله کنید و اطلاعات مختلف آن را بدست آورید. حتی روش های هک کردن شبکه های اجتماعی را در اختیار داشته باشید.

هنوز فضاهای خاصی وجود دارد

در dark web مکان هایی وجود دارد که آن قدرها استفاده نمی شود ولی بسیار بحث برانگیز است. آقای smith می گوید : چیزی که توجه شخصی من را بسیار جلب کرد ، دنیای skimmers بود. وسیله هایی وجود دارند که در دستگاه های کارتخوان معمولی وصل می شوند و با استفاده از آن اطلاعات بانکی شما به سرقت می رود. این تنها گوشه ای از محصولات فیزیکی دیگری است که در dark web به فروش می رسد.

همچنین مطالعه کنید : نقد و بررسی دوره آموزش هکر قانونمند | تاپ لرن

دنیای واقعی در دنیای دارک وب 

با اینکه بسیاری از مارکت پلیس های این فضا نابود شده اند ، اما هنوز هم سایت هایی وجود دارند که سعی می کنند همانند سایت های معمولی رفتار کنند.

حتما در ثبت نام های اینترنتی قسمتی را دیده اید که با تیک زدن آن قوانین و شرایط آنها را می پذیرید.جالب است بدانید برخی از سایت های دارک وب ، برای خرید یک ویروس چنین قوانینی را ارائه می دهند. هدف این موارد عموما کوتاه کردن دستان یک محقق امنیتی از تحقیق بیشتر بر سایت است. 

خرید دارک وب در دارک وب

در نهایت بدانید و آگاه باشید که در دارک وب می توانید آموزش هایی را بخرید که سایت های دارک وب راه اندازی کنید. 

منبع :

فضای دارک وب

نقدهای مرتبط

پایتون

پایتون | زبان شیرین برنامه نویسی

در حال حاضر، زبان برنامه‌نویسی پایتون یکی از محبوب‌ترین و پراستفاده‌ترین زبان‌های برنامه‌نویسی در دنیا است. با استفاده از پایتون، شما می‌توانید برنامه‌های مختلفی را

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
درباره ما

اولین سایت نقد و بررسی دوره های آموزشی

به اشتراک‌گذاری نوشته
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
تبلیغات
تبلیغات
گالری ما