نقد پکیج: اولین سایت نقد و بررسی دوره های آموزشی

دوره دانشگاه پولسازی (هاستلرز) اندرو تیت | فارسی و رایگان ! بخش 5

عکس اندرو تیت

در این سری از مقاله ، دوره دانشگاه هاستلرز اندرو تیت به صورت رایگان در اختیار شما قرار می دهیم. این مقاله ها خلاصه کامل از نکات اشاره شده در دوره دانشگاه هاستلرز می باشد ، بنابراین هیچ حرفی جا نمی ماند.این اولین بار است که دوره به صورت مقاله خلاصه شده در اختیار شما قرار داده می شود بنابراین دقت داشته باشید ، کپی کردن این مطالب جایز نیست. ویکی پدیا

مادرت بهترین شخص برای اشتراک گذاری 

اندرو تیت اعتقاد دارد ، مادر بهترین شخص برای اشتراک گذاری ایده های کسب و کارتان می باشد. این کار دو دلیل دارد ، مادر شما تنها کسی است که بدون تعصب و فیلتری نظراتش را به شما می گوید. اگر ایده شما مسخره به نظر برسد سریع به شما می گوید. او تنها کسی است که مخالفت کردنش پاک است. دیگران ممکن است به دلیل حسادت یا دسیسه شما را مسخره کنند. 

همچنین مادران عضوی از جامعه معمولی هستند. این افراد عموما عقایدی دارند که همرنگ جماعت است ، بنابراین نظرات او نظرات مردم می باشد. 

سایت نقد پکیج ، اولین سایت نقد و بررسی دوره های آموزشی ایرانی می باشد. دفعه بعد که قصد داشتید ، دوره ای را خریداری کنید ، سایت نقد پکیج رو حتما چک کن!

می تونی سرچ کنی : دوره آموزش طراحی سایت مهدی ندافی نقد پکیج

پول برای انگیزه ؟

در دوره اندرو تیت اشاره می شود که پول نمی تواند به کارمندان شما انگیزه بدهد. تنها شما هستید که به آنها انگیزه می دهید. شاید عجیب به نظر برسد ، اما او داستانی تعریف می کند: 

“زمانی شرکتی داشتم که با چند نفر مشغول بودیم. با هم خوش می گذراندیم ، موقع استراحت پیتزا سفارش می دادیم. درآمد آنها درصدی بود. بنابراین با هر فروش درصدی کسب می کردند و درآمد ثابت ماهیانه نداشتند. ممکن بود 2 – 3 ماه هیچ درآمدی نداشته باشند ، بنابراین باید به آنها انگیزه می دادمو. به آنها توضیح میدادم که ممکن است در یک ماه به اندازه 6 ماه درآمد کسب کنند.

زمانی در شرکت فرا رسید که فروش مان به شدت کاهش پیدا کرد. ولی من آنجا بودم و همیشه خوشحال و با خنده با آنها برخورد می کردم. در نتیجه آنها هم از من انگیزه می گرفتند و با مشکلات شرکت کنار می آمدند. موقعی فرا رسید که من به همراه برادرم باید به یک سفر می رفتیم ، در نتیجه 2-3 هفته در شرکت نبودیم. پس از برگشت دیدیم که هیچ کس باقی نمانده و همگی رفته اند! در نتیجه متوجه شدیم  پول به آنها انگیزه نمی داد تا کار کنند بلکه ما بودیم و به آنها انگیزه می دادیم. وقتی رفتیم ، دیگر انگیزه ای نداشتند. “

چگونه در برنامه نویسی موفق شوم ؟ 2023

100 هزار دلار اول 

شاید شنیده باشید میلیونرهای دنیا ، اگر تمام پولشان را از دست بدهند باز هم میلیونر می شوند. چون تمام درس هایی که نیاز است را یاد گرفته اند. اندرو تیت اشاره می کند که به دست آوردن 100 هزار دلار اول ممکن است جزو سخت ترین پول هایی باشد که به دست می آورید. اما کسب درآمد پس از آن ، بسیار آسان خواهد شد ، زیرا بازی را فهمیده اید.

مشتری پول ندارد 

در بحث فروش هیچ وقت جمله ی “مشتری پول ندارد” را نگویید. تنها باید بدانید که شما نتوانسته اید او را راضی به خرید کنید. او صد در صد پول برای خرید دارد تنها محصول شما در اولویت او نیست . شما می توانید به مشتری اعلام کنید با خریدن محصولتان به اولویت های دیگر خود می رسند. 

همچنین مطالعه کنید : دوره ذهن آهنین اندرو تیت 

مشکلات را حل کن

اگر مشکلی در کسب و کار شما وجود دارد سراغ حل آن بروید. جمله ی ساده ای به نظر می رسد اما در عمل خیلی از صاحبان کسب و کارها مشکلات را به حال خودشان رها می کنند تا خودش ، خود به خود حل شود. هر چند روی کاغذ این جمله مسخره به نظر می رسد اما این روش کار بسیار شایع است. بنابراین مشکلات را شناسایی و اقدام به ارائه راه حل کنید. مشکلات خودشان برطرف نمی شوند!

همچنین مطالعه کنید : دوره جنگو تاپ لرن | ارزش خرید دارد ؟ 

فروشنده باش

اندرو تیت جمله طلایی دارد: “مهم نیست چه چیزی می فروشید ، مهم این است چطور می فروشید!” بنابراین سعی کنید مهارت های فروشندگی خودتان را ارتقا بدهید. اگر قرار باشد در این دنیا تنها یک مهارت را انتخاب میکردید ، باید فروشندگی را در نظر بگیرید. شما بهترین نویسنده جهان باشید ولی مهارت فروش نداشته باشید ، هیچ فایده ای ندارد. اگر بهترین خواننده جهان باشید ، مهارت فروش آلبوم های خود را نداشته باشید ، پولدار نخواهید شد. اگر بهترین موبایل جهان را تولید کنید ،ولی توانایی فروش آن را نداشته باشید آن موبایل را دور بیندازید. 

سیاست 

اگر کسب و کار شما ایرادات بزرگی دارد ، آن را عمومی نکنید. سیاست اندرو تیت نیز همین است، حتی اگر یک بیزینس اش مشکلات فراوانی داشته باشد با مردم به اشتراک نمی گذارد. اتفاقا می گوید همه چیز آرام است و هیچ مشکلی وجود ندارد. با این کار مشکلات برای کسانی که آن را متوجه نشده اند ، پنهان باقی می ماند و جذب محصول یا خدمت شما می شوند. (این سیاست کمی آشنا نیست؟)

همچنین مطالعه کنید : دوره زبان بدن اندرو تیت

ایده از رقبا ، کار از شما 

اگر رقیبی دارید ، از ایده های او استفاده کنید.لطفا فکر نکنید دزدی اتفاق میافتد، این استراتژی بسیار در دنیا استفاده می شود. تنها به شرکت های بزرگی مثل آیفون و سامسونگ توجه کنید. روزی روزگاری در جعبه های آیفون شارژر وجود داشت و سامسونگ شروع به مسخره این شرکت کرد. چیزی نگذشت که سامسونگ هم از این ایده استفاده کرد و شارژر ها را از کارتن موبایل ها حذف کرد. این تنها نمونه ای از ایده گرفتن رقبا است. دقت کرده اید موبایل های NOTHING چه قدر شبیه آیفون است؟ 

البته با تمام این مثال ها دقت کنید که سرعتتان زیاد باشد. همان طور که در اولین نصیحت اندرو تیت اشاره کردیم ، سرعت کسب و کار حرف اول را می زند و تنها با این مورد می توانید از رقبای خود جلو بزنید.

همچنین مطالعه کنید : دوره آموزش مشاور املاک مسعود داداشی | ارزش خرید دارد؟

محصولات شما بهترین است

اندرو تیت معتقد است که نباید به ایرادات محصولاتتان اعتراف کنید. دقت داشته باشید او نمی گوید که این نقص ها را برطرف نکنید ، تنها به مشتری ها بگویید محصول شما بهترین است و مشابه آن در بازار وجود ندارد. همچنین مشکلاتی از قبیل x,y , … ندارد. در حقیقت او می گوید “صداقت راجب این مورد اشتباه است”. 

چرا خریدی ؟

مشتریان سابق خودتان را بیابید. از آنها بپرسید چرا از شما خرید کرده اند؟ چه چیزی باعث شده است تا جذب شما بشوند؟ چه دلایلی باعث شد تا به شما اعتماد کنند؟ با دسته بندی اطلاعات پاسخ داده شده می توانید در آینده برای مشتریان دیگر استفاده کنید. به آنها می توانید بگویید که مشتریان قبلی به این دلایل به ما اعتماد دارند و پس از x سال هنوز هم با ما کار می کنند.

همه چیز بدونی؟ 

اندرو تیت اشاره می کند که همه چیز راجب بیزینس های خود نمی داند و نیازی هم نیست تا بداند. تنها کافی است که دیگران را به استخدام خود در بیاورد. او می گوید افرادی را استخدام می کنم که از من باهوش تر و زرنگ تر هستند ، اما یک چیز را نمی دانند: “چگونه پولدار شوند و برده نباشند.”

همچنین مطالعه کنید : دوره شبکه سازی با افراد ثروتمند اندرو تیت

 پرداخت در آینده

اگر مشتری داشتید که شرایط پرداختش طوری بود که تنها در آینده می توانست پرداخت کند ، قبول نکنید. در دوره اندرو تیت اشاره شده است که با قبول کردن چنین شرایطی آینده کسب و کار خودتان را نابود می کنید. زیرا محصول یا خدمات خودتان را ارائه کرده اید و هزینه هایی را متحمل شده اید ولی هیچ پولی دریافت نکرده اید. در طول زمان با استفاده از این روش رو به ورشکستگی خواهید رفت.

همچنین مطالعه کنید : دوره آموزش علم ثروت امیر خلعتبری | ارزش خرید دارد ؟

پولدار بمون 

خیلی از افراد زمان زیادی می گذارند تا ثروتمند شوند. از این افراد عده ای موفق می شوند و عده ای جا می مانند. عموما افرادی که موفق می شوند ، خیلی زود سقوط می کنند. دلیل آن هم تنبل شدنشان است. زمانی که پولی نداشتند انگیزه بالایی دارند و با بدست آوردن پول ، انگیزه خود را از دست می دهند. 

اندرو تیت می گوید :”هنر در این است که پولدار بمانید ، نه پولدار شوید.”

مشکل بساز

یکی دیگر از روش های پولدار شدن ، ایجاد مشکل است. با ساخت یک مشکل و ارائه راه حل آن می توانید پول خوبی به جیب بزنید. هر چند این کار از نظر اخلاقی درست نیست ولی طرز فکر برخی از ثروتمندان جهان همین است. با خود فکر کنید که چه مشکلی می توانید ایجاد کنید و چگونه می توانید با آن پولدار شوید. البته همیشه نیازی نیست مشکلی بسازید ، شما کافی است مشکلاتی که مردم آگاه نیستند را فرهنگ سازی کنید و سپس به فکر پول درآوردن از آن باشید. (می توانید اینترنت را فیلتر کنید(مشکل) قندشکن بفروشید(راه حل) = پول )

کتاب 

اندرو تیت ذاتا کتاب ها را دوست ندارد و معتقد است که باعث می شوند تا از زندگی واقعی دور شوید. حرف ایشان تا حدودی درست است اما باید اشاره شود که این اختراعات بشر در صورتی بی مصرف هستند که به آن عمل نکنید. شخصا انسان های زیادی را می شناسم که در یک ماه 30 کتاب موفقیت را مطالعه می کنند ولی هیچ پولی ندارند! بنابراین تنها خواندن کتاب و موافقت با حرف های زیبای آن کافی نیست . به نصیحت های کتاب ها عمل کنید.

چندین صحبت کوتاه از توصیه های مختلف اندرو تیت 

کتاب های انگیزشی

ثروتمند شدن انگیزه نیاز ندارد پس خواندن کتاب های انگیزشی و ویدیوهای انگیزشی را تمام کنید. با دیدن این دسته از مطالب تنها یک هفته انرژی زیادی خواهید داشت. اما برای ادامه دادن باید خودتان به این نتیجه برسید که به پول نیاز دارید!

اقدام

شما همین حالا ایده برای شروع کسب و کار خود دارید. اما تنبل هستید و اقدام نمی کنید. سعی کنید در زندگی معتاد به اقدام شوید و چیزی را عقب نیندازید.

همچنین مطالعه کنید : دوره آموزش لینوکس اسنشیال توسینسو | برای شروع کافیست؟

یادگیری

همیشه در حال یادگیری باشید. هر روز مطالب جدید و جدیدتر بیاموزید اما مهارت فروشندگی را در اولویت خود قرار دهید. 

رابطه

در رابطه های عاطفی خود با یک نفر باشید و با همان نفر زندگیتان را ادامه دهید. اندرو تیت اشاره می کند که اگر در طول زندگی خود با یک نفر بود ، 10 برابر موفق تر میشد. 

ماتریکس

تا بحال فیلم ماتریکس را دیده اید؟ اندرو تیت معتقد است که ما واقعا در ماتریکس زندگی می کنیم و تمام عقاید به ما تحمیل شده است. برای بیرون آمدن از این تله ذهنی ، تمام آنچه در زندگی یاد گرفته اید را زیر سوال ببرید و با خود بگویید چرا باید شغل ثابت داشته باشم یا به دانشگاه بریم؟ چرا به حرف او اعتبار بدم؟ چرا؟

درس

آخرین باری که ماشین بنز را دیده اید ، آیا تا بحال با خود گفته اید او حتما خیلی خیلی درس خوانده است؟! به احتمال زیاد می گویید حتما خلافکار است یا پارتی دارد. اما همیشه اینطور نیست. سعی کنید بفهمید چرا افرادی وجود دارند که بدون پارتی پولدار هستند؟ آنها چه چیزی می دانند که شما نمی دانید؟

همچنین مطالعه کنید : آموزش اینستاگرام | کدام دوره را بخرم و کدام را نخرم ؟

ریسک

ریسک کردن پدر موفقیت است. حتما افرادی را دیده اید و با خود گفته اید او فردی بسیار خوش شانس است که پولدار شده است. واقعا هم همین طور است. او خوش شانس است! اما او حتما قبل از داشتن تمام آن ثروت ریسک بزرگی کرده است تا به آنجا برسد. منظور اندرو تیت این است که اگر ریسکی در زندگی تان نکنید شانس هم به سراغ شما نمی آید. بدون خطر کردن شانسی هم وجود ندارد.

هزینه

در نهایت بدانید و آگاه باشید که قبل از ورود به هر حوزه ای چه هزینه ای باید پرداخت کنید؟ چند ماه ؟ چند سال ؟ چه قدر استرس؟  دلتنگی؟ خستگی؟ زمانی که متوجه شدید با آگاه بودن به این شرایط ، وارد شوید.

پایان مقاله : 5/5

در قسمت نظرات بنویسید ، دیگر چه دوره ای می خواهید که به این سبک ارائه شود ؟

حرفی تا بحال از اندرو تیت شنیدی که خوشحال بشی ؟ بنویس داخل کامنت ها .

برای دیدن تمام دوره های اندرو تیت اینجا را کلیک کنید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

نقدهای مرتبط

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
درباره ما

اولین سایت نقد و بررسی دوره های آموزشی

به اشتراک‌گذاری نوشته
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
تبلیغات
تبلیغات
گالری ما