نقد پکیج: اولین سایت نقد و بررسی دوره های آموزشی

دوره ذهن آهنین اندرو تیت | رایگان و فارسی !

عکس اندرو تیت ذهن آهنین

در این سری از مقاله، دوره ذهن آهنین اندرو تیت را به صورت رایگان در اختیار شما قرار می دهیم. این مقاله ها خلاصه کامل از نکات اشاره شده در دوره ذهن اهنین اندرو تیت می باشد. بنابراین هیچ حرفی جا نمی ماند. این اولین بار است که دوره به صورت مقاله خلاصه شده در اختیار شما قرار داده می شود. بنابراین دقت داشته باشید، کپی کردن این مطالب جایز نیست.ویکی پدیا  

منظور از ذهن آهنی فردی است که خارج از هر احساسی، کاری که باید انجام شود را به سرانجام می رساند. منظور اندرو تیت این نیست که هیچ احساسی نداشته باشید. بلکه نباید اجازه دهید احساسات بر شما غلبه کنند. 

برای مثال مهم نیست نسبت به باشگاه چه حسی دارید. مهم نیست از آن چه قدر بدتان می آید. مهم نیست الان حوصله باشگاه رفتن را ندارید. شما باید خارج از تمام احساساتتان به باشگاه بروید. این تنها یکی از مزایای داشتن ذهن آهنین است. 

این دوره شامل شش درس است، اندرو تیت پیشنهاد داده تا هر درس را مربوط به یک هفته بدانید و آن ها را تمرین کنید. 

لطفا تمام درس ها را بخوانید و در وسط خواندن ، آن را رها نکنید. بخشی از درس ها از روی ظاهر شاید جذاب به نظر نرسند ، اما با ادامه دادن به آنها متوجه میشوید که چقدر این درس ها با ارزش هستند.

سایت نقد پکیج ، اولین سایت نقد و بررسی دوره های آموزشی ایرانی می باشد. دفعه بعد که قصد داشتید ، دوره ای را خریداری کنید ، سایت نقد پکیج رو حتما چک کن!

می تونی سرچ کنی : دوره آموزش لینوکس سایت نقد پکیج

درس اول

اندرو تیت در دوره ذهن آهنین اشاره می کند هر داستان و فیلمی، یک قهرمان دارد و برای قهرمان شدن نیاز به یک دشمن است. در واقع برای هر سوپرمن یک دشمن باید وجود داشته باشد. این ابرقهرمان باید سختی بکشد، باید کار کند، و باید بجنگد.

شما هم باید خودتان را یک ابرقهرمان بدانید. شما محکوم به زندگی کردن هستید. باید کار کنید، باید سختی بکشید و تلاش کنید. تنها در این صورت تبدیل به یک ابرقهرمان می شوید. مانند بتمن که پدرو مادرش فوت کرده بود، خودش زندانی بود و کلی کتک می خورد. تنها به همین دلیل و تلاش کردن توانست تبدیل به یک ابر قهرمان شود.

همچنین مطالعه کنید : دوره دانشگاه پولسازی اندرو تیت

دشمن

هر ابرقهرمان یک دشمن دارد. شما باید دشمن خودتان را داشته باشید. اما او کیست؟ شاید با خودتان فکر کنید که نیاز است دشمن خودتان را در خیابان ها پیدا کنید. کسی که بسیار پولدار است، چهار تا ماشین دارد و هر دختری را که اراده کند بدست می آورد. این مورد می تواند یکی از دوستان یا آشنایانتان هم باشد، اما اینطور نیست. 

شما باید دشمن خودتان را بسازید. دشمن شما چنین ویژگی هایی دارد : 

  • صورت و ظاهر شما را دارد. 
  • تمام آن چیزی که می خواهید ولی ندارید ، او دارد. 

دشمن شما یک نسخه کامل از خودتان است. او خارج از هر احساسی که دارد، کاری که باید انجام شود را به سرانجام می رساند. او هر روز باشگاه می رود. هر روز ساعت 6 صبح از خواب بیدار می شود.

اندرو تیت مراحل ساخت دشمن را اینطور تعریف می کند:

همچنین مطالعه کنید : دوره آموزش جاوا اسکریپت سبز لرن | رایگان ولی …

مرحله اول

بنابراین یک لیست تهیه کنید و شخصیت دشمن خود را بسازید. چه چیزهایی در رفتار او می بینید و شما ندارید. ممکن است او هر روز نیم ساعت کتاب بخواند، دوره آموزشی ببیند و به تمام کارهایش برسد. دقت داشته باشید لیست شما باید شامل 25 تا 30 رفتار باشد، 5 یا 6 رفتار فایده ای ندارد. 

مرحله دوم

حالا دشمن خودتان را فرض کنید. تمام رفتارها و ویژگی های او را در نظر بگیرید. او چکار می کند؟ چه موقعیتی در جامعه دارد؟ چگونه حرف میزند؟ چگونه راه می رود؟ چگونه فکر می کند؟ رابطه اش با خانواده اش چطور است.

مرحله سوم 

پس از مرحله دوم با خودتان عهد ببندید که باید دشمن خودتان را شکست دهید. تنها در این صورت می توانید با خودتان بگویید “پیروز شدم!”

درس دوم 

اندرو تیت در درس دوم از دوره ذهن آهنین اشاره می کند که در طول تاریخ جنگ های زیادی اتفاق افتاده است. یکی از مهم ترین دلایل آن، بی احترامی به شخصی در حکومت دیگر بوده است. تنها با بی احترامی به یک رهبر، میلیون ها انسان جان خودشان را از دست داده اند. زیرا غرور آن حکومت زیر سوال رفته است. 

شما هم باید غرور داشته باشید. مردم فکر می کنند که غرور باعث می شود تا کارهای خودمحورانه ای نسبت به بقیه انجام دهید. برای حل این مشکل باید غرور خود را برای دشمنتان نگه دارید و همزمان به هر زن و مردی احترام بگذارید. 

باید آنقدر مغرور باشید و با خود بگویید: “چرا دشمن من (مرحله اول) چنین چیزهایی داشته باشد ولی من نداشته باشم، من لایق چنین چیزهایی هستم. من باید چنین چیزهایی داشته باشم. لیاقت من آرامش است.”

همچنین مطالعه کنید :  دوره آموزش پایتون توسینسو | ایراد مدرس دارد!

درس سوم 

اندرو تیت در درس سوم دوره ذهن آهنین خود می گوید، همه‌ی ما می دانیم بچه های خوش شانسی که پدر و مادر پولداری دارند، قدر ثروتشان را نمی دانند. شما هم کم و بیش همانند آنها هستید. شما نسبت به کسی که در کشور افغانستان زندگی می کند، بسیار خوشحال تر هستید. اما چگونه نسبت به چیزهایی که دارید، شکرگزار باشید؟

بهترین راه حل برای شکرگزاری، خود سانسوری کارها است. باید قابلیت جلوگیری از کارهایی که می خواهید انجام دهید را داشته باشید. 

انسان ها از همان ابتدای تولد، طوری طراحی نشده اند تا هر چیزی که بخواهند همون موقع بدست آورند. انسان ها باید شکار می کردند، می جنگیدند.

بنابراین یک لیست از کارهایی که دوست دارید، تهیه کنید. این لیست می تواند شامل بازی کردن، یوتیوب، دوستان و بیرون رفتن باشد. حالا وظیفه شما دور بودن از این موارد به مدت کافی است، در این صورت پس از انجام یکی از موارد لیست، بسیار از آن لذت می برید. (اگر یکسال کباب نخورید، لقمه اول بعد از یکسال بسیار دلنشین خواهد بود.)

آب یا غذا نخور

یکی از مثال های بسیار خوبی که اندرو تیت اشاره میکند، انتخاب آب یا غذا به مدت سه یا چهار روز است. برای مثال صبح از خواب بلند می شوید، گلویتان خشک است و احساس گرسنگی می کنید. حالا باید انتخاب کنید امروز فقط آب یا فقط غذا می خورید؟ این عمل، شما را وادار می کند تا نسبت به لقمه ی بعدی، یا لیوان آب بعدی، شکرگزار باشید. چرا این کار حتما اثر می کند؟ 

مردم وقتی خاطرات خودشان را مرور می کنند، همزمان احساسات خاطرات برایشان زنده می شود. اگر در خاطرات خود ناراحت بودید، با به یاد آوردن آن ناراحت می شوید. این موضوع برای حس خشمگین بودن هم صدق می کند. 

بنابراین باید خاطره ای در ذهن خود داشته باشید که حس تشنگی زیاد یا گرسنگی شدید در ذهنتان باقی بماند. در این صورت هر لحظه که آبی می نوشید، از آن لذت می برید. تنها با یک لیوان آب، خوشحال خواهید بود. 

همچنین مطالعه کنید : دوره آموزش لینوکس | توسینسو بهترین آموزش را دارد؟

بدبختی ؟ مهم نیست!

قبض تلفن را پرداخت نکرده ای، برادرت مریض است، خانومت احترامت را ندارد، فرزندانت احترامت را ندارند، ولی خب شما آب دارید! یادتان هست بدون آب چه حسی داشتید؟ الان حداقل آب دارید. (از قدیم میگویند تا زمانی که مریض نشده اید، قدر سلامتی را نمی دانید، شما در این مثال باید خودتان را به نوعی مریض کنید.)

پول هم مثال خوبی است. الان حساب بانکی خودت را نگاه کن. دفعه بعدی که پول به آن واریز شد، قدردان باش و این حس را یادتان باشد. شما می توانید دو ساعت در روز بخوابید و مشاهده کنید تا روز شما چگونه می گذرد؟ دفعه بعد که روی تخت خواب دراز می کشید، قدر آن را به خوبی می دانید. 

درس چهارم 

اندرو تیت می گوید “باید در قبال کارهای روزانه به خودتان جایزه دهید.” خیلی از مردم کارهایی که در لحظه بخواهند، همان موقع انجام میدهند. برای نمونه، شما بستنی می خواهید، سریعا سراغ سوپر مارکت می روید. الان اینستاگرام را می خواهید چک کنید، سریعا موبایل خودتان را روشن می کنید. در حالیکه می توانید از چنین موارد ساده ای، استفاده کنید و آنها را تبدیل به یک جایزه کنید. 

بنابراین دو لیست تهیه کنید. کارهایی که می توانید انجام دهید و مشکلی بابت هزینه ندارید. کارهایی که نمی توانید انجام دهید زیرا هزینه اش را نمی توانید پرداخت کنید. 

شما پفک دوست دارید. ساعت 6 بعد از ظهر هوس پفک می کنید، همان لحظه با خودتان عهد می کنید اگر در شش روز از هفته ساعت 6 از خواب بیدار شدم ، روز هفتم می توانم پفک بخرم. تا زمانی که ساعت 6 از خواب بلند نشدید، حق خریدن پفک را ندارید.این مورد کمک می کند تا از خوردن پفک، لذت بیشتری ببرید. 

لیست دوم آسان تر است. شما لامبورگینی میخواهید، شما ویلا می خواهید، زمانی که به فلان درآمد رسیدم، این موارد، پاداش های من هستند. لیست اول از لیست دوم بسیار مهم تر است، زیرا لیست دوم تنها انگیزه ای برای شماست.

حالا به حرکات دیگران نگاه کنید، می بینید که چه قدر راحت تسلیم امیالشان می شوند. آنها زمانی که دسر بخواهند، همان موقع سفارش می دهند. اما آیا پس از صرف دسر، خوشحال هستند یا بعد از آن لبخند می زنند؟ همه ی این موارد باعث می شود تا شما انگیزه بگیرید.

 همچنین مطالعه کنید : دوره شبکه سازی اندرو تیت

درس پنجم وششم دوره ذهن آهنین اندرو تیت

اندرو تیت در ویدیو 2:30 دقیقه دوره ذهن آهنین خود دو درس می دهد:

جمله من باید فلان کار را انجام دهم را به جمله من می توانم تغییر بده. انسان ها عموما بابت کارهایی که باید انجام دهند، اهمیت انجام دادنش را درک نمی کنند. آنها فراموش می کنند که انجام دادن همان کار، از همان اول خودش یک نعمت است. با موظف بودن ، سرگرمی آن از بین میرود. 

من باید بروم سرکار! من می توانم بروم سر کار! فکر کن که نمی توانستی بروی سرکار. اصلا کار نداشتی. درآمدت را از دست می دادی.

من باید بچه ها رو ببرم سر کار! نه من می توانم بروم سر کار ! فکر کن امکان این وجود نداشت تا سرکار بروی. اصلا بچه ای نداشتی. آن موقع چیکار می کردی .

در نهایت برای هر کاری که انجام میدهی، عبارت “من بعدش” را اضافه کن. من می توانم باشگاه بروم و بعدش می توانم ریلکس کنم. من می توانم کار کنم و بعدش خوراکی می خورم.

همچنین مطالعه کنید : دوره زبان بدن اندرو تیت

پایان دوره ذهن آهنین اندرو تیت.

این تمرین ها رو انجام میدی یا سخته ؟ توی کامنت ها بنویس.

برای دیدن تمام دوره های اندرو تیت اینجا را کلیک کنید.

نقدهای مرتبط

3.7 3 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

2 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
درباره ما

اولین سایت نقد و بررسی دوره های آموزشی

به اشتراک‌گذاری نوشته
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
تبلیغات
تبلیغات
گالری ما