نقد پکیج: اولین سایت نقد و بررسی دوره های آموزشی

بهترین آموزش پایتون 1402 | مقایسه آموزش های پایتون

بهترین دوره های پایتون

بهترین آموزش پایتون کدام است؟

در این مقاله به بررسی بهترین آموزش های آموزش پایتون می پردازیم. سایت نقد پکیج، اولین سایت نقد و بررسی دوره های آموزشی است. بنابراین تمام دوره ها را با دقت بررسی می کنیم و نظر خودمان را با شما به اشتراک می گذاریم. 

“مطالب سایت نقد پکیج، تبلیغ نیست و سعی شده تا بدون حاشیه و صرفا صادقانه نظر خودمان را به شما اعلام کنیم. اگر محتوای ارائه شده ، تبلیغ باشد ، حتما اول مقاله این موضوع به شما یادآوری خواهد شد.”

نقد و بررسی ویدیویی

1.سبزلرن

عکس بهترین دوره پایتون

دوره آموزش پایتون از سایت سبز لرن، یکی از بهترین دوره های آموزش پایتون است. کافیست در سایت ثبت نام کنید و تمام! آموزش پایتون در اختیار شماست. هر چند دوره رایگان است اما می تواند رقیب جدی برای تمام دوره های آموزشی پایتون باشد. 

این دوره آموزش پایتون کامل و جامع بوده، در نتیجه هیچ نقصی نمی توان نسبت به این مورد گرفت. علاوه بر توضیح محتوای آموزشی، مثال های عملی کار می شود. جالب است بدانید علاوه بر این مثال ها، برای هر مبحث یک پروژه متوسط 20-30 دقیقه ای کار می شود. 

دوره آموزش پایتون از سایت سبز لرن، شامل تمریناتی است. این تمرینات تنها آزمون های تستی نیست و پروژه های عملی نیز شامل آن می شود. امکان این وجود دارد تا هر تمرین را به متخصصان سبزلرن ارسال کنید و آنها ایرادات شما را بازگو کنند. 

نکته جالب این دوره، پشتیبانی آن است! دوره با آنکه رایگان در اختیار عموم قرار گرفته است، اما شامل پشتیبانی می شود. شما می توانید سوالات و مشکلات خود را با پشتیبانی در میان بگذارید. 

مدرس دوره نیز، فن بیان خوبی دارد و به راحتی توضیحات او را متوجه خواهید شد. همچنین در ویدیوهای آموزشی ضعف فیلمبرداری یا میکروفن دیده نمی شود. 

برای نقد و بررسی کامل این دوره با جزئیات ، اینجا را کلیک کنید. 

مزایا

کامل و جامع

تدوین عالی

مدرس خوش بیان

معایب 

ندارد . 

2.سون لرن

عکس بهترین دوره پایتون دوم

دوره آموزش پایتون توسعه وب، از سایت سون لرن منتشر شده است. این دوره یکی از کامل ترین مجموعه های ایرانی مخصوص وب می باشد. مدرس این دوره به توضیح کامل برنامه نویسی با پایتون و فریم ورک جنگو از صفر تا صد می پردازد. 

البته این دوره دو مدرس دارد. آقای لقمان آوند و حسین رمضان پور هستند که تجربه زیادی در این زمینه دارند. آقای لقمان آوند فن بیان خوبی دارند و منظور او را به خوبی متوجه خواهید شد. هر چند ممکن است آموزش او کسل کننده تلقی شود، اما در نهایت راضی کننده است. اما ایراد این دوره مدرس دیگر است.

آقای حسین رمضان پور در حین آموزش در هر دقیقه به طور میانگین 4 بار آب دهان خود را قورت می دهد. همچنین اضافات کلامی دیگری در بیان توضیحات، شنیده می شود.

خارج از این موارد، اگر از دوره راضی نبودید و تنها تا 25 درصد محتوای آموزشی را گذرانده باشید، مبلغ دریافت شده به صورت کامل برگشت داده می شود. همچنین با خرید دوره تا یکسال پشتیبانی دارید و می توانید مشکلات خودتان را با آنها در میان بگذارید. این دوره در حال حاضر با قیمت 125 دلار بدون تخفیف به فروش می رسد.(به دلیل نوسان قیمت ها و تورم بالای کشور از معیار دلار استفاده می کنیم)

برای دیدن نقد و بررسی کامل این دوره ، اینجا را کلیک کنید.

مزایا 

کامل و جامع 

ویدیوهای با کیفیت 

پشتیبانی خوب 

برگشت وجه در صورت ناراضی بودن 

معایب

شیوه بیان مدرس 

3.مکتب خونه

عکس بهترین دوره پایتون سوم

اگر در دنیای برنامه نویسی باشید، حتما نام جادی به گوشتان خورده است. او یکی از  برجسته ترین شخصیت های برنامه نویس ایرانی است. او آموزش پایتون خود را در دو قسمت پایه و پیشرفته منتشر کرده است.

قبل از بررسی خود محتوای دوره، کمی از روش تدریس جادی بگوییم. او مدرس پرهیجانی است و آموزش های او کسل کننده نیست. همچنین او روش خاصی از آموزش را پیش میبرد که برای هر دانشجویی دلنشین است.

خارج از این موارد، مطالب آموزشی پایتون او در هر سطح مقدماتی و پیشرفته کامل است. اما انتقاداتی نسبت به این دوره وجود دارد. آزمونک های قرار داده شده، سطحشان بسیار بالاتر از آن چیزی است که باید باشد و دانشجویان نسبت به این مورد ناراضی هستند. 

همچنین ضعف هایی در طول تدوین دیده می شود که جالب نیست. این را هم بگوییم آموزش های جادی عموما چارچوب مشخصی را استفاده نمی کند، برای همین می توان گفت آموزش های او پراکنده است. 

برای نقد و بررسی این دوره های جادی اینجا را کلیک کنید : دوره مقدماتی جادی و دوره پیشرفته جادی

مزایا 

علم بالای استاد نسبت به موضوع

شوق آموزش استاد 

مفاهیم با مثال های متعددی آموزش داده می شود 

دوره خوبی برای مسیر برنامه نویسی می باشد 

معایب

از صفر نبودن آموزش

ضعف در تدوین فیلم های آموزشی

سطح بالای آزمونک ها نسبت به سطح آموزش

پراکندگی بخش های دوره

سایت نقد پکیج ، اولین سایت نقد و بررسی دوره های آموزشی ایرانی می باشد. دفعه بعد که قصد داشتید ، دوره ای را خریداری کنید ، سایت نقد پکیج رو حتما چک کن!

4.تاپ لرن 

عکس بهترین دوره پایتون چهارم

دوره آموزش پایتون، به صورت رایگان در اختیار شماست. هدف دوره، آشنایی با زبان برنامه نویسی پایتون است. بنابراین انتظار نداشته باشید تا مباحث متوسط یا پیشرفته به شما آموزش داده شود. 

خارج از این موارد، دوره در سطح مقدماتی کامل است. همچنین مدرس از فن بیان خوبی برخوردار است و منظور او را به خوبی متوجه خواهید شد. این آموزش همانند سایت سبز لرن از پشتیبانی یا آزمون برخوردار نیست. هر چند نباید چنین ویژگی هایی را از یک دوره رایگان انتظار داشته باشیم، چنین آپشن هایی جزو امتیازات اضافه یک دوره رایگان است. 

برای نقد و بررسی کامل این دوره ، اینجا را کلیک کنید.

مزایا 

دوره در حد مقدماتی تا متوسط کامل است .

شیوه بیان مدرس در این دوره شیوا می باشد.

رایگان !

معایب 

 صفر تا صد نیست.

5.توسینسو 

عکس بهترین دوره پایتون پنجم

یکی دیگر از دوره های آموزش پایتون، از سایت توسینسو ارائه شده است. هدف این دوره افرادی است که می خواهند به تازگی با برنامه نویسی آشنا شوند. هر چند دوره با موضوع “صفر تا صد پایتون” منتشر شده است. اما سطح مطالب بدین گونه نیست. این دوره را مخصوص کسانی می دانیم که قصد دارند با پایتون آشنا شوند و در نهایت کمی موضوعات متوسط و پیشرفته را بچشند. 

البته به این دوره انتقاداتی وارد است. مدرس دوره، در حین آموزش به طور میانگین در هر یک دقیقه 2 بار آب دهان خود را قورت می دهد. در نتیجه ممکن است تمرکز دانشجویان از بین برود. همچنین سرعت آموزش بالاست و دانشجویان مبتدی، اذیت خواهند شد. علاوه بر تمام اینها، میکروفن مدرس، کیفیت خوبی ندارد و گاهی احساس می کنید مدرس در حال داد زدن است!

تنها خوبی این دوره قیمت آن است که در حال حاضر با قیمت 13.5 دلار در حال فروش است. (به دلیل نوسان قیمت ها و تورم بالای کشور از معیار دلار استفاده می کنیم)

برای نقد و بررسی کامل این دوره ، اینجا را کلیک کنید.

معایب

اضافات کلامی مدرس

سرعت بالای آموزش

مزایا

محتوا در سطح مقدماتی تا متوسط کامل است

قیمت مناسب 

سوالات متداول

بهترین آموزش پایتون کدام است ؟ 

در حال حاضر دوره آموزش پایتون سبز لرن ، بسیار شرایط خوبی دارد. 

بقیه دوره ها ارزش دیدن دارد ؟ 

صد در صد دوره های دیگر ، در سطح خودشان بسیار مناسب است. اما پیشنهاد می کنیم با سبز لرن جلو بروید. 

پس از این دوره ها چیکار کنم ؟ 

سعی کنید پروژه های عملی کار کنید و سراغ فریم ورک جنگو بروید. پس از مسلط شدن ، می توانید سراغ کارآموزی یا بوت کمپ ها بروید. 

نقدهای مرتبط

3 2 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

2 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
درباره ما

اولین سایت نقد و بررسی دوره های آموزشی

به اشتراک‌گذاری نوشته
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
تبلیغات
تبلیغات
گالری ما