نقد پکیج: اولین سایت نقد و بررسی دوره های آموزشی

آموزش رایگان اینستاگرام |دریافت ویو میلیونی ریلز + ویدیو

عکس ریلز آموزش رایگان اینستاگرام

در این مطلب به آموزش رایگان اینستاگرام می پردازیم. اینجا توضیحاتی راجب ریلزها می دهیم و در آخر متوجه می شوید چگونه ریلزهایی با ویوهای میلیونی دریافت کنید. معرفی ریلز 

 

استفاده از آهنگ های ترند 

حتما در ذهنتان آهنگ هایی وجود دارد که همیشه در حال تکرار است. این موارد معمولا آهنگ های معروفی است که از طریق اینستاگرام، یوتیوب یا تیک تاک به گوشتان به صورت مکرر رسیده است. آهنگ های ترند ممکن است از طریق یک چالش، فیلم یا تکه ای از آهنگ های خارجی، معروف شوند. 

اصولا اینستاگرام نسبت به چنین ویدیو هایی حس خوبی دارد و بیشتر از باقی ویدیوها آن را به اشتراک می گذارد. سعی کنید در ویدیوهای خود از چنین آهنگ هایی استفاده کنید تا شانستان در مقابل وایرال شدن ویدیو تان بالا برود. 

البته منظورمان این نیست که ویدیوهای چالشی بذارید بلکه منظورمان استفاده از این آهنگ ها است.

ویدیوهای فول صفحه 

ویدیوهایی که به صورت افقی برای ریلز آپلود می کنید، شانس بسیار کمی برای بازدیدهای زیاد دارد. ذات خود ریلز ویدیوهای عمودی است. پس نباید با اشتراک گذاشتن ویدیوهای افقی، همه چیز را خراب کنید. 

دقت داشته باشید ، هر ویدیویی که شامل حاشیه سیاه باشد، برای ریلز مناسب نیست. سایز مناسب 1080 در 1920 است، خارج از این سایز، ویدیو حاشیه سیاه رنگی ایجاد می کند.

[jwp-video n=”1″]

 

اشیا قابل دیدن 

اگر راجب محصول یا هر چیزی در حال صحبت هستید، مطمئن شوید که تماما در کادر قرار گرفته است و از تمامی زوایا قابل دیدن است. در واقع هر چیزی که هدفتان، نمایش آن است باید در دید کامل بازدید کننده قرار گیرد.

ابزارهای اینستاگرام 

اینستاگرام، ابزارهای مختلفی برای زیباتر کردن ویدیوها در اختیار ما قرار داده است. تا جایی که می توانید از این ابزارها استفاده کنید. منظورمان این نیست که از همین حالا همزمان تمام این امکانات را در ویدیوها بکار ببرید، بلکه در جای درست به اندازه کافی از آنها استفاده کنید.

از این ابزار ها می توان به متن، فیلتر، افکت های صدا، حرف زدن روی ویدیو، بالا بردن سرعت ویدیو، استیکر و گیف اشاره کرد.  

[jwp-video n=”2″]

 

ویدیوهای ریمیکس 

نکته ای که باید در این آموزش اینستاگرام رایگان اشاره شود ویدیوهایی است که دو نصف هستند. در یک طرف، یک ویدیو وجود دارد و در طرف دیگر ویدیوی دیگری است. شما می توانید بسته به خلاقیت خود، ویدیوهای جذابی با کمک ویدیوهای دیگران بسازید. در آپدیت های جدید اینستاگرام، این ویژگی وسیع تر شده است. 

[jwp-video n=”3″]

 

استفاده از ترانزیشن

ترانزیشن انتقال ویدیو به بخش دیگری از ویدیو می باشد. در آپدیت های جدید اینستاگرام، این ویژگی برای متصل کردن دو ویدیو اضافه شده است. همچنین این کار را می توان به صورت دستی انجام داد. اتفاقا پیشنهاد می شود ترانزیشن های دستی را حتما در ویدیوهای خود بکار ببرید. این کار باعث می شود تا بازدیدکنندگان ویدیو شما را تا آخر دنبال کنند. زیرا یک هیجان جالبی به ویدیو خودتان اضافه کرده اید. 

[jwp-video n=”4″]

 

هر ویدیو قلاب داشته باشد 

قلاب ویدیو چیست؟ قلاب به بخش ابتدایی هر ویدیو گفته می شود که باعث جلب توجه بازدیدکنندگان در برخورد اول می شود. این بخش تنها 3 ثانیه است. بنابراین شما 3 ثانیه فرصت دارید تا در ابتدای ویدیو نظر مخاطب خود را جلب کنید. از جمله قلاب هایی که می توان استفاده کرد :

 • تا آخرش نگاه کن .
 • آخرشو از دست نده .
 • اشتباهی که همیشه انجام می دادم .
 • بیاین راجب … صحبت کنیم .
 • تا حالا از خودتون پرسیدید چطور …
 • آیا واقعا دوست ندارید وقتی …
 • حتما به این موضوع احتیاج پیدا می کنید …
 • رازی که باید بهتون بگم اینک …
 • صبح تو بدون انجام این مورد شروع نکن …
 • هفت نرم افزار که باید استفاده کنید .
 • آیا می دونستید ؟ 
 • حقیقت جالب .
 • اگر قرار بود این کارو دوباره شروع کنم این کارو می کردم .
 • نمی خاید واقعا این اتفاق بیفته .
 • ترفند هایی که شما نمی دونستید .
 • 3 راه … 
 • چطور از اینجا به … رسیدم .
 • باور نمی کنید اگر بگم …

[jwp-video n=”5″]

[jwp-video n=”6″]

 

خودت باش 

آموزش رایگان اینستاگرام اینجاست که به شما بگوید سعی کنید در ویدیوها، خودتان مقابل دوربین بیایید. با جلو آمدن مقابل دوربین می توانید با مخاطبین خود ارتباط برقرار کنید. هر چه قدر این ارتباط صمیمی تر باشد سرمایه گذاری بهتری برای ارتباط با مخاطبین خود انجام داده اید. 

اگر به هر دلیلی نمی خواهید چهره تان را به مخاطبین نشان دهید، از صدایتان استفاده کنید. صدا هم به برقراری ارتباط با مخاطبینتان کمک می کند.  

سایت نقد پکیج ، اولین سایت نقد و بررسی دوره های آموزشی ایرانی می باشد. دفعه بعد که قصد داشتید ، دوره ای را خریداری کنید ، سایت نقد پکیج رو حتما چک کن!

 

چند ثانیه ریلز بذارم ؟ 

حتما در این آموزش رایگان اینستاگرام باید اشاره شود که معمولا ریلز های زیر 40 ثانیه بازدید های خوبی می گیرند. منظورمان این نیست که همه ریلزهایتان زیر 40 ثانیه باشد. اتفاقا نیاز است در این مورد تنوع به خرج دهید. یک ریلز 35 ثانیه ، یک ریلز 60 ثانیه باشد. البته بهتر است برای هر 5 ریلز 40 ثانیه ای یک ریلز 60 ثانیه ای قرار دهید.

 

ریلزهای نامرتبط 

فرض کنید موضوع پیج اینستاگرام شما فروش محصولات لوازم آرایشی است. تصمیم می گرید پس از ده ریلز، یک ریلز راجب سگ ها بذارید. آن ویدیو نزدیک به 1 میلیون ویو می خورد اما تنها 100 فالوور برای شما می آورد! چرا ؟

بازدیدکنندگان با دیدن پروفایل شما در ابتدا شوکه می شوند که چرا یک پیج محصولات لوازم آرایشی، یک ریلز راجب سگ ها قرار داده است. با متوجه شدن چنین شرایطی شما را فالو نمی کنند. بنابراین حتی اگر ریلز نامرتبط شما ویو میلیونی بگیرد، فالووری نمی توانید جذب کنید چون مخاطب علاقه ای به پیج شما ندارد.

همچنین مطالعه کنید : نقد و بررسی دوره تبلیغات شیما یوسفوند

 

ریلزهات را پاک نکن 

گاهی اوقات انتظار بالایی از یک ریلز دارید. تصور می کنید با آپلود کردن این ریلز، به ویو میلیونی خواهید رسید. اما پس از آپلود متوجه می شوید که ریلزتان آنقدر جذاب نیست، اما پاک کردن راه چاره نیست. برخی از ریلزها بعد از یک هفته، یک ماه یا حتی 3 ماه ویو خودشان را جذب می کنند. در نهایت ناامید نشوید و اگر به ویو مد نظرتان نرسیده اید ریلزتان را پاک نکنید و منتظر بمانید. 

 

آمار پیجم کم شده

با کم شدن آمار پیجتان، فعالیت تان را کاهش ندهید. تصور نکنید پس از کاهش آمار پیجتان، نیاز است تا پیج استراحت کند. اینکار تنها اوضاع را بدتر می کند. تلاش کنید در چنین مواقعی فعالیتتان را بیشتر هم کنید. 

 

دوباره آپلود کن 

امکان این وجود دارد تا محتوایی که 3 هفته یا قبلتر از آن منتشر کرده اید، دوباره آپلود کنید. کافی است که ابتدای ویدیو را تغییر دهید، همان سناریو را با یک لباس یا پس زمینه دیگر انجام دهید و حتی بدون تغییر همان مورد را آپلود کنید. با چنین ترفندی دیگر نگران کمبود محتوا برای آپلود نباشید. (چنین کاری به پیجتان آسیب نمی زند ، خیالتان راحت)

 

همیشه ریلز ؟ 

در قرار دادن ریلز زیاده روی نکنید. شما باید از دیگر امکانات اینستاگرام برای اشتراک گذاری محتوای خود استفاده کنید. اگر هدفتان تنها استفاده از ریلز است باید بعد از اشتراک گذاری 4 یا 5 ریلز یک پست ورقه ای قرار دهید. همچنین پیشنهاد می شود در یک ماه، یک الی دو پست تک عکس آپلود کنید. البته نیاز نیست همیشه چنین ترتیبی را رعایت کنید تنها همیشه ریلز نذارید. 

همچنین مطالعه کنید : نقد و بررسی دوره آموزش نخبگان ادمین شیما یوسفوند

 

تداوم 

هر چند تعداد آپلود ریلزها بسیار مهم است، اما تداوم مهمتر از آن است. سعی کنید هر روز ریلز بذارید و همیشه فعالیت داشته باشید، طوری برنامه تان را بچینید که به این هدف برسید. روزی در پیجتان نرسد که یک هفته هر روز ریلز بذارید و هفته بعد دو ریلز بذارید. این کار باعث رشد منفی پیجتان خواهد شد. 

 

کیفیت بالا 

تمام ویدیوهایی که در اینستاگرام قرار می دهید، نیاز است تا کیفیت بالایی داشته باشند. بنابراین قید ویدیوهایی که کیفیت 480p به پایین را دارند، بزنید. ویدیوهای شما باید کیفیت hd و حتی بالاتر داشته باشد. این موضوع بسیار مهم است و اینستاگرام به راحتی کیفیت ریلز شما را متوجه می شود. 

 

واتر مارک 

ویدیوهای شما نباید از واترمارک استفاده کند. منظورمان واترمارک های تیک تاک، برنامه های مختلف ادیت ویدیو و است. اگر سبک پیجتان برداشتن ویدیو ها از پلتفرم های دیگر است. حتما واتر مارک ها را حذف کنید و یا اصلا از آن استفاده نکنید. اینستاگرام نسبت به چنین ویدیو هایی حساس است. 

همچنین مطالعه کنید : نقد و بررسی دوره اینستاگرام پرنیان مندومی + چرا نخرید

 

سیاسی نباش

اینستاگرام نسبت به ویدیوهای سیاسی حساسیت بالایی به خرج می دهد، تا جایی که ویدیوهایی که شامل انتشار عقاید یک سیاست مدار است را به دیگران پیشنهاد نمی دهد. علاوه بر این موارد، بهتر است برای خودتان هم که شده، وارد چنین داستانهایی نشوید. 

 

پر از عکس و متن 

قبل تر اشاره کردیم حتما در ریلزتان از ابزارهای خود اینستاگرام استفاده کنید. نیاز است تا اشاره کنیم چنین کاری نباید به صورت افراطی انجام شود. ویدیوهای شما نباید از چندین عکس و متن به صورت همزمان استفاده کند ، در واقع ویدیوتان را با چنین مواردی شلوغ نکنید. 

 

کپشن 

کپشن نویسی بسیار مهم است. برای ریلزتان نهایت از سه خط نوشته استفاده کنید. خط اولتان ترجیحا شامل یک قلاب باشد تا دیگران را مجبور به دیدن انتهای ویدیو کنید. توصیه دیگر ما استفاده از کلمات کلیدی حوزه کاری خودتان است. با این کار موضوع ریلزتان را به اینستاگرام می فهمانید. 

 همچنین مطالعه کنید : نقد و بررسی دوره آموزشی ریلز پیمان یعقوبی

 

هشتگ 

هشتگ ها هم موضوع ریلزتان را به اینستاگرام می فهماند. در نتیجه ریلزتان به کسانی پیشنهاد می شود که به حوزه کاری شما علاقه دارند. در ویدیوهای ریلز بین 3 تا 7 هشتگ استفاده کنید، این هشتگ ها باید مرتبط با موضوع پیجتان و عمومی باشد بنابراین از هشتگ های تخصصی دوری کنید. 

 

جایزه یا اچیومنت اینستاگرام

در آپدیت های جدید اینستاگرام، با رعایت چندین قانون می توانید achievement دریافت کنید. اینها راهنمایی برای شماست تا خودتان را به الگوریتم اینستاگرام نزدیک تر کنید. (همانند بازی کلش آف کلنز که با انجام دادن یک سری از کارها، به شما مواردی را جایزه میدهد، اینجا هم همینطور است اما جایزه اصلی ما راهنمایی به سمت الگوریتم است) مواردی که باید برای دریافت جایزه رعایت کنید: 

 • استفاده از آهنگ های ترند 
 • استفاده از افکت های ریلز 
 • ریمیکس و collab
 • استیکرهای نظرسنجی و کوییز 
 • آپلود حداقل دو ریلز در هفته

 نکته: نیاز نیست همه ی این موارد را در یک ریلز اجرا کنید، بلکه در جای خود به مقدار کافی استفاده کنید. 

 

بی نظم باش

برنامه مشخصی برای آپلود ریلزهایتان نداشته باشید. هر روز ریلز آپلود کنید اما در ساعت های مختلف، همیشه از یک تعداد هشتگ برای ویدیوها استفاده نکنید و نوع محتوای ریلزتان را تغییر دهید. در یک کلام “برای فالوور هایتان قابل پیشبینی نباشید”

در این آموزش رایگان اینستاگرام به بخش های مختلفی از ریلزها پرداختیم. امیدواریم برایتان مفید واقع شود. سایت نقد پکیج علاوه بر این آموزش اینستاگرام رایگان ، دوره های دیگری در اختیاز شما قرار داده است ، حتما چک کنید :

دوره رایگان اندرو تیت 

دوره رایگان nmap

نقدهای مرتبط

دوره قدرت تدوین با پریمیر

دوره قدرت تدوین با پریمیر | آیا بخرم ؟

دوره قدرت تدوین با پریمیر مناسب چه کسانی است؟  دوره قدرت تدوین با پریمیر مخصوص کسانی است که می خواهند کارشان را در تولید محتواهای

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
درباره ما

اولین سایت نقد و بررسی دوره های آموزشی

به اشتراک‌گذاری نوشته
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
تبلیغات
تبلیغات
گالری ما