نقد پکیج: اولین سایت نقد و بررسی دوره های آموزشی

آموزش پایتون | کدام دوره بدترین و کدام بهترین است؟ + مقایسه دوره های آموزشی

آموزش پایتون

پایتون یکی از بهترین و آسانترین زبان های برنامه نویسی برای شروع است. این زبان در پروژه های بزرگ مختلفی استفاده شده است. از جمله گوگل، اوبر و بسیاری از برنامه های دیگر، بنابراین با زبان قدرتمندی رو به رو هستیم. در این مقاله به بررسی دوره های آموزش پایتون می پردازیم و متوجه می شویم که کدام دوره بهترین آموزش این زبان برنامه نویسی است و کدام شرایط خوبی ندارد؟ در نهایت مسیر یادگیری پایتون را به شما نشان می دهیم. 

“مطالب سایت نقد پکیج ، تبلیغ نیست و سعی شده تا بدون حاشیه و صرفا صادقانه نظر خودمان را به شما اعلام کنیم. اگر محتوای ارائه شده ، تبلیغ باشد ، حتما اول مقاله این موضوع به شما یادآوری خواهد شد.”

نقد و بررسی ویدیویی

آموزش پایتون توسینسو

عکس بهترین دوره پایتون پنجم

اگر در گوگل سرچ کنید: “آموزش پایتون” یا “بهترین آموزش پایتون” حتما با سایت توسینسو برخورد می کنید. توسینسو یکی از قدیمی ترین سایت ها برای آموزش در حوزه برنامه نویسی و IT می باشد که دوره های مختلفی ارائه کرده است. یکی از این دوره ها برنامه نویسی پایتون می باشد که البته ایرادات خاص خودش را دارد. 

بزرگترین ایراد این دوره، فن بیان مدرسی است که مشغول آموزش است. او به طور میانگین در هر یک دقیقه دو بار آب دهان خود را قورت می دهد. همچنین عموما آموزش های سایت توسینسو، مشکل صدا دارد و اگر موقع یادگیری از طریق این دوره، هندزفری بزنید احتمالا سردرد خواهید شد.علاوه بر این موارد، سرعت اموزش ممکن است بالا به نظر برسد و برخی از دانشجویان از مبحث آموزشی جا بمانند. با تمامی این مسائل قیمت دوره پایین است. (دوره آموزش پایتون توسینسو در سطح مقدماتی تا متوسط است و انتظار ارائه مطالب پیشرفته را نداشته باشید)

همچنین مطالعه کنید : نقد و بررسی کامل دوره آموزش پایتون توسینسو

 

آموزش پایتون تاپ لرن

آموزش پایتون تاپ لرن

 

یکی از دوره های دیگر آموزش پایتون ، از سایت تاپ لرن منتشر شده است. از مزایای این دوره رایگان بودن آن است در نتیجه هیچ هزینه ای لازم نیست. مدرس این دوره پایتون، فن بیان خوبی دارد و تمام حرف های او را متوجه می شوید. در نظر داشته باشید این آموزش پایتون، در سطح مقدماتی تا متوسط است و نباید انتظار بالایی از آن داشت و مثال های زیادی کار نمی شود و تنها به مفاهیم برنامه نویسی پرداخته می شود.

همچنین مطالعه کنید : نقد و بررسی کامل دوره آموزش پایتون تاپ لرن

 

پایتون نابغه ها

آموزش پایتون نابغه ها

 

آموزش های سایت نابغه ها، یکی از پرمخاطب ترین دوره ها در حوزه برنامه نویسی است. این مورد به دلیل کیفیت بالای آموزش و تسلط مدرس اتفاق افتاده است. اما دوره پایتون آن چگونه است ؟ 

دوره پایتون نابغه ها، به مفاهیم پایه و اصلی برنامه نویسی اشاره دارد. بنابراین انتظار مفاهیم پیچیده همراه با مثال های سخت و عجیب نداشته باشید. مدرس آن یعنی امیرحسین معلمی از فن بیان بسیار عالی برخوردار است و این ویژگی همراه با صدای شیوای او، آموزش را بسیار دلنشین می کند. 

در نهایت آموزش پایتون سایت نابغه ها به مفاهیم اصلی پایتون می پردازد و خیلی مثال های پیچیده ، پروژه های بزرگتر و برنامه نویسی پیشرفته کار نمیشود.

همچنین مطالعه کنید : نقد و بررسی کامل دوره آموزش پایتون نابغه ها

 

آموزش پایتون جادی مکتب خونه

دوره درک برنامه نویسی با جادی

 

جادی یکی از پرمخاطب ترین مدرس های دوره های پایتون است. او سالیان زیادی است که مشغول آموزش برنامه نویسی در زمینه های مختلف می باشد. دلیل محبوبیت او شخصیت دوست داشتنی، شیوه جذاب آموزش و تسلط او است. راجب آموزش این زبان، او دو دوره آموزش پایتون مقدماتی و پیشرفته ارائه کرده است که هر دو از طریق سایت مکتب خونه قابل خرید است. 

اما راجب معایب این دوره می توان به تدوین فیلم ها اشاره کرد، آموزش های جادی عموما این مشکل را دارند که صدای او ممکن است به درستی تدوین نشده و عجیب و غریب به نظر برسد. همچنین اگر بخواهید با جادی پیش بروید نیاز است در ابتدا دوره درک برنامه نویسی با جادی را بگذرانید. زیرا آموزش مقدماتی جادی از صفر نیست و فرض بر این است که با مفاهیم برنامه نویسی آشنایی دارید. 

همچنین مطالعه کنید : نقد و بررسی کامل دوره پایتون جادی

 

سون لرن 

آموزش پایتون سون لرن

 

سون لرن نیز یکی از قدیمی ترین سایت ها در زمینه آموزش برنامه نویسی است. خوبی دوره های این سایت خدماتی است که ارائه می دهند. آنها وعده می دهند که اگر تا 25 درصد محتوای دوره برنامه نویسی سون لرن را تماشا کرده اید و از آن راضی نبودید می توانید مبلغ پرداختی را پس بگیرید. همچنین دوره های سون لرن 1 سال پشتیبانی دارد که به خودی خود بسیار جالب به نظر می رسد. 

سون لرن به کامل بودن دوره هایش معروف است که راجب آموزش پایتون توسعه وب نیز صدق می کند. با وجود تمامی این مزایا، این دوره سون لرن ایراداتی دارد. این دوره پایتون، شامل دو مدرس است: آقای لقمان آوند و حسین رمضان پور.

آقای لقمان آوند مدیر مجموعه سون لرن است و به آموزش موضوعات اطراف پایتون می پردازد ( شبکه ، گیت هاب و سایر موارد) آقای حسین رمضان پور مدرس خود پایتون است، این مدرس بر خلاف آقای لقمان آوند فن بیان خوبی ندارد و در هر یک دقیقه دو بار آب دهان خود را قورت می دهد. همچنین انرژی بالایی برای اموزش ندارد و این موضوع کاملا با دیدن این دوره احساس می شود. بنابراین دوره بسیار کامل و جامعی است ولی ایراد مدرس دارد.

همچنین مطالعه کنید : نقد و بررسی دوره آموزش پایتون سون لرن

 

سبز لرن 

عکس بهترین دوره پایتون

 

در لیست آخر ما سبز لرن قرار دارد، این دوره بهترین دوره پایتون است و دلایل آن بسیار واضح و روشن است. دوره پایتون سبز لرن در ابتدا با قیمت 6 میلیون تومان در حال فروش بود اما پس از مدتی سیاست این مجموعه تغییر کرده و به صورت رایگان در اختیار عموم قرار داده اند. بنابراین تمام آن چیزی که در یک دوره پولی انتظار دارید، در این دوره پایتون موجود است . 

دوره برنامه نویسی پایتون سبز لرن یکی از کاملترین دوره های آموزشی است و می توانید از پایه تا پیشرفته با همه ی ماجرا آشنا شوید. (البته بر خلاف آموزش پایتون سون لرن خبری از یاد دادن فریم ورک جنگو نیست) نکته جالب اینجاست که دوره هر چند رایگان است اما پشتیبانی دارد! یعنی شما می توانید مشکلات خودتان را بپرسید و جواب شما پاسخ داده خواهد شد. 

همچنین خبری از تدوین نادرست و فن بیان ضعیف مدرس وجود ندارد و خیالتان بابت این موضوع راحت باشد.

همچنین مطالعه کنید : نقد و بررسی دوره آموزش پایتون سبز لرن

 

خلاصه 

آموزش های زیادی برای برنامه نویسی پایتون منتشر شده است. اما خیلی از آنها بالاخره حداقل یک ایراد دارد. بذارید صحبت مان را خلاصه کنیم، اگر قبلا برنامه نویسی انجام داده اید ولی هنوز با مفاهیم مشکل دارید سراغ دوره برنامه نویسی پایتون نابغه ها بروید. اگر نمی دانید که برنامه نویسی را آغاز کنید و یا خیر دوره رایگان تاپ لرن را ببینید و متوجه شوید به این حوزه چه قدر علاقه مند هستید. 

در نهایت اگر می خواهید با خیال راحت یادگیری پایتون را آغاز کنید، سراغ دوره سبز لرن بروید. پس از گذراندن این دوره پیشنهاد می شود تمرین کنید و پروژه های مختلفی برای خودتان بسازید. سپس سراغ یادگیری فریم ورک جنگو بروید.(البته بستگی به ادامه مسیرتان دارد)

نقدهای مرتبط

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

9 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
درباره ما

اولین سایت نقد و بررسی دوره های آموزشی

به اشتراک‌گذاری نوشته
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
تبلیغات
تبلیغات
گالری ما