نقد پکیج: اولین سایت نقد و بررسی دوره های آموزشی

آیا دوره اعتماد به نفس صحبت در جمع مریم مبارکی ارزش خرید دارد؟

دوره اعتماد به نفس صحبت در جمع مریم مبارکی

دوره اعتماد به نفس صحبت در جمع، یکی از دوره های مریم مبارکی است. او در این دوره سعی کرده تا با ارائه راه حل هایی، صحبت کردن در جمع دوستانه، خانوادگی و محیط های مختلف را آسانتر کند. اما این راه حل ها چه قدر موثر است؟ در این مقاله متوجه می شویم که آیا این دوره نسبت به محتوای ارائه شده، ارزش خرید دارد؟

 

“مطالب سایت نقد پکیج ، تبلیغ نیست و سعی شده تا بدون حاشیه و صرفا صادقانه نظر خودمان را به شما اعلام کنیم. اگر محتوای ارائه شده ، تبلیغ باشد ، حتما اول مقاله این موضوع به شما یادآوری خواهد شد.”

روش آموزش 

مریم مبارکی فن بیان بسیار خوبی دارد. او در دوره اعتماد به نفس صحبت در جمع از پاورپوینت استفاده می کند، در نتیجه نکات هر بخش مشخص است و دانشجو گیج نمی شود.

محتوا 

دوره اعتماد به نفس صحبت در جمع، در سه جلسه توضیح داده شده که قالب کلی تمامی آن افزایش عزت نفس است. در جلسه اول مریم مبارکی برای افزایش عزت نفس راه حل هایی را ارائه می دهد، اما ابتدا، سراغ تست عزت نفس کوپر اسمیت می رود. بنابراین پس از تعریف عزت نفس و ارائه یک راه حل کلی (داشتن مهارت در چیزی که احساس ضعف می کنید) این تست را به همراه دانشجویان انجام می دهد که بخش زیادی از زمان ویدیو را به خود اختصاص داده است. راه حل هایی که به آن پرداخت می شود عبارت اند از:

 • مهارت جدید
 • رابطه با خانواده 
 • آداب معاشرت 
 • تاثیرگذاری روی آدم های جدید با فن بیان و زبان بدن 
 • خود کنترلی 
 • ظاهر فیزیکی خودت را بهتر کن 

همچنین مطالعه کنید: نقد و بررسی دوره زبان بدن مریم مبارکی

مریم مبارکی در بخش بعدی دوره اعتماد به نفس صحبت در جمع، سراغ داشتن مهارت می رود. او تاکید می کند که چیزی به اسم استعداد وجود ندارد و تنها با تمرین کردن می توان مسیر عصبی آن را ایجاد کرد. مریم مبارکی مراحل ساخت این مسیر را بدین صورت تعریف می کند:

 • تمرین 
 • تلاش
 • علاقه 

استعداد و تمرین

او اشاره می کند نیازی نیست برای شروع یک کار، به آن علاقه داشته باشید. زیرادر طول تمرین کردن متوجه می شوید آیا به آن موضوع رقبت دارید و یا خیر؟ در نتیجه با داشتن پشتکار می توانید به هدف خود برسید.

پ.ن: جمله‌ “چیزی به اسم استعداد وجود ندارد و با تمرین می توان هر مهارتی را بدست آورد.” بسیار جذاب به نظر می رسد. اما مبحثی که وجود دارد، بحث تفاوت بین پتانسیل و استعداد است.

همه‌ی انسان ها می توانند فوتبال بازی کنند، در واقع پتانسیل فوتبال بازی کردن در همگی وجود دارد. بنابراین آنها با تلاش و پشتکار پتانسیل خود را تقویت می کنند. اما افرادی که استعداد فوتبال بازی کردن را دارند، با تمرین “استعداد” خود را تقویت می کنند و نکته مهم اینجاست: “ممکن است فردی برای ماهر شدن در فوتبال 10 سال تلاش کند، اما فردی که استعداد دارد، ممکن است در همان سطح از تلاش در 1 سال موفق شود.”

جلسه دوم 

جلسه دوم دوره اعتماد به نفس صحبت در جمع، راه حل هایی را ارائه می دهد که بتوانید در جمع بهتر صحبت کنید. مریم مبارکی در ابتدا می گوید:

“همگی حتی سخنوران حرفه ای، هنگام صحبت کردن در جمع استرس دارند. بنابراین تنها کار، مدیریت این استرس است و نه از بین بردن آن.”

مریم مبارکی راه حل هایی برای کاهش استرس بیان می کند. اما در سطحی قرار ندارد که بتوان گفت: “با این راه حل ها می توانم به راحتی در جمع صحبت کنم.” پیشنهاد ما این است که علاوه بر توضیحات این دوره، سراغ یادگیری مباحث مربوط به فن بیان هم بروید.

 

همچنین مطالعه کنید: نقد و بررسی دوره چگونه عملگرا باشیم شقایق کافکا

جلسه آخر

در جلسه آخر، دو نوع از طرز فکر به نام های طرز فکر ثابت و رشد معرفی می شود. مریم مبارکی رفتارهای انسان ها با این دو نوع از حالت فکری را بررسی می کند و می گوید که همه‌ برای پیشرفت باید روی این دو موضوع کار کنند.

به صورت کلی انسانی که طرز فکر ثابت دارد کسی است که هیچ کاری برای رشد خودش انجام نمی دهد و مهارت های جدید کسب نمی کند. اما فردی که دارای ذهنیت رشد است، دائما در حال یادگیری و اقدام می باشد.

آیا پس از این دوره به راحتی جلوی جمع صحبت می کنم؟ 

با محتوای دوره اعتماد به نفس صحبت در جمع، نمی توان تضمین کرد که می توانید ویژگی های لازم برای ارتباط با جمع را بدست آورید. پیشنهاد ما گذراندن دوره های فن بیان است تا با تمرین های اصولی، خجالت خودتان را از بین ببرید.

خلاصه 

دوره اعتماد به نفس صحبت در جمع مریم مبارکی با قیمت 6 دلار در حال فروش است. (به دلیل تورم و نوسان قیمت ها معیار ما دلار است) قیمت دوره بسیار مناسب بوده اما محتوای ارائه شده مؤثر نیست.

همچنین مطالعه کنید: نقد و بررسی دوره فن بیان حمیدرضا رسولی 

مزایا 

 • فن بیان مدرس 
 • روش آموزش 

معایب 

 • محتوای دوره در سطح متوسطی قرار دارد

برای خرید دوره، اینجا را کلیک کنید.

روش آموزش

کیفیت محتوا

قیمت

 

امتیاز دوره

71

نقدهای مرتبط

4 2 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
درباره ما

اولین سایت نقد و بررسی دوره های آموزشی

به اشتراک‌گذاری نوشته
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
تبلیغات
تبلیغات
گالری ما